Zdrowe przekąski

By 8 lutego 2019KOBIETY

O tym, jak istotna jest kwestia diety wiemy w zasadzie wszyscy. Należy jeść dużo warzyw i owoców za to unikać słodyczy i nocnego podjadania. A co z przekąskami? 


Mówi się o pięciu posiłkach dziennie w odpowiednich odstępach, nie zawsze jednak mamy na to czas, z drugiej strony skutkuje to deficytem energii do działania, jeśli nie dostarczamy organizmowi składników wtedy, gdy są mu one potrzebne. Własnie dlatego tak ważne jest znalezienie czasu na pełnowartościowe posiłki oraz przekąski, które pomogą nam uzupełnić niedobory energii pomiędzy większymi posiłkami. Często je bagatelizujemy, tymczasem mogą sprawdzić się jako antidotum na nagły atak głodu, świetnie sprawdzą się też w celu uzupełnienia wartości odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Choć często bagatelizujemy znaczenie przekąsek to podjadamy zazwyczaj więcej niż raz dziennie, w perspektywie tygodnia czy miesiąca tych posiłków jemy więc kilkadziesiąt. Z tej przyczyny przekąski powinny być pełnowartościowe. Dlatego zastanówmy się nad tym co podjadamy. Może zamiast sięgać po kolejne słodycze lepiej umyć jabłko albo otworzyć małą paczkę bakalii? Sprawdzą się też solone pestki słonecznika czy orzechy włoskie, wzmocnimy dzięki nim funkcje organizmu oraz zapobiegniemy atakom głodu zapewniając mu dawkę wysokojakościowej energii.

Jeśli szukamy przekąsek warto pomyśleć o pokrojonych owocach i warzywach, świetnie sprawdzą się jabłka, marchewki czy banany. Miejmy je zawsze pod ręką. Energii dodadzą nam też orzechy nerkowca, które dodadzą nam też energii, lekko prażone solone pestki dyni dostarczą witaminy D1, magnezu i zwalczą znużenie. Zmiana nawyków żywieniowych jest prostsza niż się wydaje, a wysokowartościowe produkty wcale nie muszą być niesmaczne. Jeśli chcemy czuć się zdrowiej wystarczy włączyć do diety więcej owoców, warzyw, orzechów, nasion czy produktów pełnoziarnistych. Jedzmy regularnie, nie przejadajmy się i zadbajmy o picie wody, Muszynianka dostarczy nam niezbędnych składników mineralnych.