Zdrowe nerki każdego dnia

Nerki pełnią rolę filtra w naszym organizmie i stanowią jeden z ważniejszych organów wewnętrznych. Usuwają to co jest szkodliwe, niepotrzebne lub czego jest w nadmiarze. Choroby nerek mogą rozwijać się bezobjawowo, dlatego jeśli przestają prawidłowo pełnić swoje funkcje istnieje ryzyko zainfekowania całego organizmu.  Aby zachować prawidłową pracę nerek i wspomóc ich działanie przygotowaliśmy kilka cennych porad. Bowiem zdrowe odżywanie, nawadnianie i utrzymanie prawidłowej wagi ciała to czynniki, które pomogą zachować zdrowe nerki.

Picie dużej ilości płynów
Najczęstszymi schorzeniami nerek są zakażenie układu moczowego i kamica nerkowa, aby wspomóc ich pracę należy pić duże ilości płynów. Zwiększa się wtedy ilość wydzielanego moczu, oczyszczając w ten sposób drogi moczowe. Jednak nie każdy przyjmowany płyn wpłynie korzystnie na nasze zdrowie. Wybieraj płyny wartościowe i bogate w mikroelementy. Muszynianka to woda, która wspomoże pracę i prawidłowy rozwój nie tylko nerek, ale całego organizmu. Posiada ona niezbędne do tego pierwiastki, wśród nich najważniejsze: magnez, wapń, potas, fosfor czy kwas metakrzemowy.

Aktywność fizyczna
Uprawianie wszelkiego rodzaju sportów ma pozytywny wpływ na pracę całego organizmu. Ćwiczenia pomagają zadbać o linię, zapobiegać nadwadze i mają wpływ na ogólne samopoczucie.

Prawidłowa dieta
Prawidłowo zbilansowana dieta oraz zdrowe odżywianie mają wpływ na prawidłową pracę nerek. Osoby z nadwagą są bardziej narażone na zaburzenia ich funkcjonowania. Nadwaga powoduje również inne choroby takie jak cukrzyca, miażdżyca, czy nadciśnienie. W swojej diecie unikaj nadmiernej ilości soli. Spożywana z nadmiernej ilości powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi, co może spowodować uszkodzenie nerek. Jednocześnie zatrzymuje wodę w organizmie, a ta powoduje uciążliwy obrzęk kończyn. Pamiętaj, że sól w naturalny sposób występuje w wielu produktach spożywczych, dlatego dosalanie potraw wydaje się być zbędne. Zamiast soli zacznij używać ziół do przyprawiania potraw.

Chroń nerki przed zimnem
Należy unikać wyziębienia dolnych partii ciała, może to spowodować infekcje dróg moczowych i stany zapalne.

Badania kontrolne
Kontrolowanie stanu zdrowia pełni kluczową rolę, dlatego podczas rutynowych badań poproś lekarza rodzinnego o zlecenie analizy moczu, przynajmniej raz na kilka lat wykonaj badania USG układu moczowego i regularnie sprawdzaj ciśnienie.

Nerki są jednym z najważniejszych organów. Ich prawidłowe funkcjonowanie jest warunkiem koniecznym do życia i dobrego samopoczucia. Dlatego szczególnie dbaj o ich prawidłowe funkcjonowanie badając się regularnie, stosując zdrową dietę i aktywnie spędzając czas. Dzięki Muszyniance zapewnisz im doskonałą filtrację!