Wpływ wody na zdrowe włosy

By 3 września 2019KOBIETY

Z pewnością każda kobieta marzy o pięknych, lśniących włosach. Jeśli uważasz, że Twoje nie są w najlepszej kondycji, ale chciałabyś to zmienić, podpowiadamy, na co powinnaś zwrócić uwagę.

Nie tylko na zewnątrz

Kiedy fryzurze brakuje blasku i objętości, zazwyczaj sięgamy po kosmetyki, które mają to naprawić. Wybór w drogeriach jest ogromny, a producenci prześcigają się wymyślaniu nowych receptur. Rzeczywiście, to prawda, że o włosy należy dbać odpowiednimi produktami, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Pamiętaj jednak, że tak samo ważna jest pielęgnacja od wewnątrz.

Zastanów się, jak wygląda Twoja codzienna dieta. Czy jedzenie, które spożywasz jest bogate w wartości odżywcze? Włosy potrzebują wielu witamin, żeby zdrowo rosnąć. Aby im je zapewnić, jedz pokarm zawierający składniki, takie jak cynk (znajdziesz go w roślinach strączkowych, owocach morza i rybach) oraz żelazo (mają go m.in.: zielone warzywa, mięso i mleko).

Pij wodę

Jak wiadomo, ludzkie ciało składa się w 70% z wody. Ma ona istotny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, ponieważ wpływa na poprawną pracę układu trawiennego oraz narządów wewnętrznych. Pomaga też usuwać zbędne, zanieczyszczające toksyny. W jaki sposób oddziałuje na włosy? Wpływa na nie, nawilżając je od wewnątrz, ponieważ każdy włos składa się w 25% z wody. Oprócz tego pomaga w przyswajaniu witamin, przez co wspiera nas w dążeniu do wymarzonej, bujnej fryzury.

Regularne nawadnianie może więc sprawić, że Twoje włosy nabiorą elastyczności i staną się mocniejsze i bardziej lśniące. Aby to osiągnąć, postaraj się pić ok. 2 litrów płynów dziennie. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz wodę bogatą w składniki mineralne, taką jak Muszynianka. Zawiera ona wapń oraz magnez, które mają ogromne znaczenie w procesie wzrostu włosów.