Wpływ diety na cerę

By 3 września 2020KOBIETY

Wygląd Twojej skóry jest związany ze sposobem w jaki się odżywiasz. Jeśli masz problemy ze zmęczoną, szarą i suchą skórą warto zmienić dietę i zadbać o regularne nawodnienie.

Co jest skórze niezbędne w diecie?

Podstawową kwestią jest picie wody, minimum dwa litry dziennie dla osób o siedzącym trybie życia i około trzy litry dla osób aktywnych fizycznie. Odpowiednie nawodnienie organizmu poprawi przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, co wpływa na jędrność skóry, odżywienie i ukrwienie. Jeżeli skórze brakuje wody staje się sucha, szorstka i mniej odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Wybierz wodę bogatą w minerały, taką jak Muszynianka.

W zdrowym wyglądzie skóry najważniejszą rolę odgrywają witaminy A, B (B1, B2, B3, B5, B6, B12), C, E oraz kwasy tłuszczowe. Jeżeli skórze brakuje witaminy A robi się szara i wygląda na starszą.  Gdy brakuje Ci witaminy B, możesz zauważyć stany zapalne i tłuszczenie się skóry. Przedwczesne pojawienie się zmarszczek świadczy o niedoborze witaminy E. Natomiast dieta uboga w kwasy tłuszczowe powoduje wysuszenie naskórka, ponieważ zwiększa się wtedy utrata wody z organizmu.

Aby cieszyć się zdrową i piękną cerą powinnaś prowadzić aktywny tryb życia, wysypiać się, wypijać minimum dwa litry wody dziennie i stosować zbilansowaną dietę.