To pomoże Ci wydłużyć życie

By 18 października 2018KOBIETY

Każdy z nas chciałby dożyć sędziwego wieku, ale jak to zrobić? Czy możemy jakoś wpłynąć na to, żeby wydłużyć nasze życie? Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji.

Ostatnie dziesięciolecia to wzrost średniej długości życia. Nie każdy z nas oczywiście dożyje sędziwego wieku, jednak istnieją czynniki, które zdecydowanie mogą nam to utrudnić, mowa tutaj między innymi o siedzącym trybie życia, stresie i nieprawidłowej diecie. Na całe szczęście, są też zachowania, które pozwalają wydłużyć nasze życie. Pierwszą z takich praktyk jest regularny trening, nasze ciało uwielbia ruch, uwielbia go też nasz mózg. Niech dopełnieniem aktywnego trybu życia będzie też odpowiednia dieta, chodzi tu nie tylko o odżywianie, ale i właściwe nawodnienie. Nie zapominajmy o regularnym piciu Muszynianki. Pamiętaj też o dziennej dawce owoców i warzyw. Szukaj ruchu wszędzie, gdzie się da, wzmacniaj mięśnie podczas codziennych czynności. Ruch wzmacnia serce, korzystnie wpływa na płuca i naszą kondycję. Dlatego omijaj windy i wspinaj się po schodach. Wychodź na codzienne spacery. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie psa, będzie on zmuszał nas do regularnego ruchu.

Dobry nastrój

Dbaj o swoje zdrowie psychiczne, spotykaj się z ludźmi, dzięki czemu poprawisz sobie nastrój, dodasz energii i zyskasz masę śmiechu. To z pewnością przełoży się na jakość twojego życia. Podczas śmiechu i aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, ich niedobór wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i nasze ciało. Nie strońmy więc od innych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić wspólnie czas aktywnie. Inną możliwością miłego spędzenia czasu są wspólne spacery na świeżym powietrzu, piękno przyrody można jednak kontemplować również samotnie.

Kochaj i śpij

Okazuj partnerowi miłość, naukowcy dowiedli, że osoby, które każdego dnia całują swojego partnera, żyją nawet o 5 lat dłużej. Miły poranek sprawi, że będziemy lepiej nastawieni przez cały dzień. Pieszczoty i pocałunki sprawiają, że podnosi się tętno, zwiększa się przepływ krwi, dotlenia się mózg i rośnie odporność organizmu. Wydzielają się też hormony szczęścia. Zadbaj też o wystarczającą ilość snu, w przeciwnym razie wzrasta prawdopodobieństwo, że rano wstaniesz rozdrażniona i negatywnie nastawiona do życia. Niedosypianie może też powodować problemy z pamięcią i wpływać na przedwczesny rozwój demencji co powoduje niektóre choroby układu sercowo–naczyniowego. Zachowaj też pogodę ducha i optymizm, w ten sposób wzmocnisz naturalną obronę organizmu i zabezpieczysz go przed chorobami. Uwolnisz się też od złych emocji.