Sprawdzone sposoby na stres

By 11 sierpnia 2020KOBIETY

Długotrwały stres może mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Może być przyczyną nadwagi, bezsenności, depresji i nadciśnienia. Stres powoduje bóle głowy oraz mięśni, jak sobie z nim poradzić?

Aktywność fizyczna

Uprawianie sportu to jeden z najlepszych sposobów na odstresowanie. Podczas wysiłku fizycznego wyzwalane są endorfiny, które poprawiają nastrój i obniżają poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

 

Wysypianie się

7-8 godzin snu pozwala na zregenerowanie organizmu. Na 2-3 godziny przed snem nie powinno się już jeść. Warto również zadbać o optymalne warunki snu, odpowiednią temperaturę, wygodne łóżko i przewietrzoną sypialnie.

 

Dieta na stres

Dzięki odpowiedniej diecie łatwo poradzić sobie ze stresem. Jadłospis bogaty w wapń, cynk, magnez i witaminę B złagodzi objawy stresu, poprawi pamięć i myślenie. Sięgnij po Muszyniankę, która dostarczy Ci niezbędnych minerałów.

 

Muzyka

Muzyka i muzykoterapia od dawna stosowane są na łagodzenie napięcia. Odpowiednio dobrana muzyka obniża ciśnienie tętnicze, obniża poziom kortyzolu we krwi, uspokaja.

 

Masaż

Stres może być przyczyną napięcia mięśni, bólów kręgosłupa i migren. Masaż relaksacyjny jest sposobem na przywrócenie wewnętrznego spokoju i równowagi. Przywraca energię, dzięki której lepiej radzimy sobie z natłokiem problemów.