Sposoby na świąteczne przejedzenie

By 17 grudnia 2019KOBIETY

Podczas Świąt Bożego Narodzenia stoły uginają się pod ciężarem przysmaków. Kolacja wigilijna, odwiedziny krewnych i znajomych – podczas wszystkich tych wydarzeń objadamy się pysznym jedzeniem. Jednak świąteczne potrawy są zazwyczaj ciężkostrawne i mogą spowodować, że staniemy się ociężali i senni.

Zacznij już teraz!

Aby zapobiec możliwym dolegliwościom, postaraj się już klika dni wcześniej spożywać posiłki zdrowe i lekkostrawne. Korzystna dla Ciebie będzie także codzienna dawka ruchu, więc zamiast spędzać wieczory przed telewizorem, wybierz się na spacer. Dzięki temu dotlenisz swój organizm i zapewnisz sobie lepszy sen oraz poprawisz motorykę jelit.

Nie zapominaj o nawadnianiu! Regularne picie wody pomoże Ci usprawnić metabolizm i zapobiegnie nieprzyjemnym skutkom odwodnienia. Dlatego w okresie przygotowań do świąt, sięgnij po butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Możesz ją mieć zawsze przy sobie, aby nie zapominać o systematycznym uzupełnianiu płynów.

Jedz z umiarem!

Podczas świąt pamiętaj o umiarze w jedzeniu. Czasami lepiej odmówić sobie kolejnego kawałka ciasta, niż narzekać później na nieprzyjemne skutki przejedzenia. Ciesz się świątecznymi potrawami, zachowując umiar i zdrowy rozsądek.

Przede wszystkim pamiętaj, aby uzupełniać płyny. Choć zima kojarzy się raczej z rozgrzewającymi, ziołowymi naparami, nie zapominaj też o piciu wody mineralnej. Dzięki temu poprawisz trawienie i zapobiegniesz zaparciom. Postaraj się też doprawiać posiłki taki sposób, aby zmniejszyć ryzyko niestrawności. Pomocne w tym będą przyprawy takie jak: majeranek, siemię lniane, kminek, cząber, albo tymianek.

Stosując się do tych zasad, masz szanse na uniknięcie niechcianych skutków przejedzenia oraz kilku dodatkowych kilogramów. Pamiętaj jednak, że o aktywność fizyczną i nawadnianie warto dbać przez cały rok.