Sporty, które warto uprawiać wiosną

By 11 marca 2021KOBIETY

Wraz z nadejściem wiosny pojawia się wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Zima dobiega końca, a za oknem świeci słońce, to czas, by porzucić domową siłownie i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Podpowiadamy jakie sporty warto uprawiać wiosną.

 

Jazda na rowerze

Wiosna to idealny moment na odkurzenie zapomnianego przez zimę roweru. W Polsce dostępnych jest wiele pięknych i malowniczych tras, gdzie możemy udać się na wycieczkę. Godzina jazdy pozwala na spalenie około 500 kalorii i to bez większego wysiłku. Więc nie zastanawiaj się dłużej, tylko wskakuj na rower!

Siłownia zewnętrzna

To coś dla miłośników sportów stacjonarnych. Wykonamy na niej treningi całego ciała i spalimy tkankę tłuszczową. Idealne dla dzieci, młodzieży, a także seniorów. Szereg dostępnych urządzeń pozwoli na wykonanie takiego samego treningu jak na tradycyjnej siłowni.

Nordic walking

Forma aktywności, która polega na marszu ze  specjalnymi kijkami. Idealnie rozwija mięśnie i pozwala na spalanie kalorii, nie obciążając stawów. To świetny wybór, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę ze sportem.

Joga

Istnieje wiele rodzajów jogi, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. To idealny sposób na spędzenie wolnego czasu wiosną, bo jedynie czego potrzebujesz to mata i wygodny strój. Joga wycisza, wzmacnia mięśnie i poprawia samopoczucie!

Wiosna to świetna pora, by zacząć swoją przygodę ze sportem, bieganie, jazda na rowerze, nordic walking, joga czy siłownia zewnętrzna, to tylko nieliczne z możliwości jakie mamy. Pamiętajmy, że podczas aktywności fizycznej należy zadbać o prawidłowe nawodnienie, dlatego zawsze miejcie przy sobie butelkę Muszynianki, która nie tylko nawodni, ale także uzupełni organizm w niezbędne minerały. Muszynianka dla wszystkich aktywnych fizycznie!