Sport jesienią

By 26 września 2018KOBIETY

Wraz z jesienią myślimy o rozstaniu ze sportem, pogoda nie sprzyja bowiem wysiłkowi na świeżym powietrzu. To jednak doskonały moment, by wrócić do sportu w zamkniętej przestrzeni. Oto kilka pomysłów na zachowanie aktywności mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

1. Zacznijmy od basenu. Świetnie wpływa na nasze ciało, gdyż angażuje niemal wszystkie partie mięśni. Dodatkowo, jak mało który sport pozwala się zrelaksować i odpocząć twoim stawo. Pomoże wszystkim tym, którzy mają problemy z kręgosłupem. Jest to sport relatywnie tani i nie wymaga specjalistycznego sprzętu.

2. Zumba! Każdy z nas powinien tego przynajmniej spróbować. Muzyka, taniec i aerobik – jednym słowem – świetna zabawa. Regularne uczęszczanie na zajęcia ukształtuje naszą sylwetkę, zadba o naszą kondycję i zapewni dobre samopoczucie. Ta forma aktywności jest doskonałym sposobem na zwalczenie jesiennej chandry.

3. Dla osób, które preferują nieco spokojniejszą formę aktywnego wypoczynku polecamy jogę. Pozwoli ci się zrelaksować, a przy tym rozwiniesz nowe partie mięśni o których istnieniu nie mieliście pojęcia.

4. Siłownia nie tylko dla siłaczy! Jeśli marzymy o perfekcyjnym wyrzeźbieniu jednej, lub kilku partii ciała powinniśmy pomyśleć o tej opcji. Pod okiem instruktora osiągniemy wymarzony efekt dużo łatwiej i szybciej.

5. Jeśli lubisz tenisa, to być może Squash jest właśnie dla ciebie! Gra się w niego w zamkniętych pomieszczeniach, przez co warunki atmosferyczne przestają mieć znaczenie. Od tenisa różni się tym, że odbija się piłeczkę od ściany w taki sposób, by przeciwnik nie mógł tego zrobić.

6. Kolejną zimową alternatywą może być rower stacjonarny! Zadba o twoją kondycję i nie pozwoli ci odzwyczaić się od zdrowych nawyków i świetnego samopoczucia.

Kiedy uprawiasz sport, nawet jesienią, pamiętaj o tym, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie Twojego organizmu. Niech Muszynianka będzie zawsze z tobą, niezależnie od tego, na jaką formę aktywności się zdecydujesz.