Pij wodę jesienią

By 16 listopada 2018KOBIETY

Jesień kojarzy nam się z końcem urlopów, krótkimi i chłodnymi dniami, które bardzo często są również deszczowe. Myśląc o tym jak przetrwać chłodne dni z pomocą przychodzą nam ciepły sweter i koc. Nie zapominajmy jednak również o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy pić w czasie upalnych dni, nieco rzadziej pijemy w czasie chłodnych dni. Tymczasem właściwe nawodnienie o tej porze roku jest równie istotne. Dlatego nie powinnyśmy zapominać o piciu wody, gdy temperatura spada. Picie herbaty i kawy w zimny wieczór jest super, ale nie nawadniają one tak dobrze jak woda. Tymczasem, kiedy nadchodzą chłodne dni nasza skóra traci wodę do dwóch razy szybciej, przez co staje sie napięta i skłonna do podrażnień. Na dodatek nasza skóra narażona jest na wahania temperatur, na zewnątrz jest chłodno a w środku bardzo często ciepło z racji ogrzewania pomieszczeń, dla skóry nie jest to obojętne.

Sucha skóra to jeden ze wskaźników niedoboru wody w organizmie, inne to między innymi rozdrażnienie, bóle głowy czy problemy z koncentracją. Niedobory wody mogą wpływać również na częste przeziębienia. Właśnie dlatego powinnyśmy koniecznie odpowiednio nawadniać się również w okresie jesienno-zimowym, gdy trwa sezon na przeziębienia. Muszynianka zadba o odpowiednie nawodnienie – butelka Muszynianki to bogactwo minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wspomóż swoją odporność, nie zapominaj o ciepłym swetrze i Muszyniance.