Piękno zaczyna się od środka

By 13 marca 2019KOBIETY

Odpowiednie nawodnienie to podstawa pięknego wyglądu. Skórę powinnyśmy nawilżać od zewnątrz, tu sprawdzą się kremy oraz balsamy. Jednak ważne jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie również od środka – przy pomocy wody.

Na to, jak wyglądamy w dużym stopniu wpływa nasz sposób odżywiania. To, co jemy i pijemy odbija się na wyglądzie naszej skóry. Może działać albo naprawczo, albo wręcz odwrotnie, może sprawiać, że ciało będzie wyglądało na zmęczone i poszarzałe.

Ważne jest zarówno to, jakie witaminy i minerały dostarczamy do organizmu, jak również w jakiej formie. Woda stanowi ich świetne źródło. Zwłaszcza ta wysoko zmineralizowana, jak Muszynianka. Organizm ludzki składa się w 70 proc. z wody, z czego 20 proc. znajduje się właśnie w skórze. Woda wspomaga przepływ krwi w naczyniach kapilarnych skóry, przez co usprawnia jej ukrwienie i sprawia, że staje się jędrna, miękka i elastyczna. Pomaga też w walce z nieubłaganie upływającym czasem.

Z wiekiem proces utraty wody zaczyna się nasilać. Obniżenie zawartości ceramidów w skórze – czynnik pojawiający się z wiekiem – sprzyja nadmiernej jej utracie i przesuszeniu skóry. Zaczyna tracić elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Już małe braki w nawodnieniu mogą znacząco odbić się na wyglądzie naszego ciała.

Skutki złego nawodnienia bywają widoczne też u dzieci i nastolatków! Z wiekiem obniża się sprawność organizmu do naturalnego oczyszczania z toksyn. Ich nagromadzenie sprawia, że cera staje się poszarzała, zaczynają pojawiać się nieestetyczne zmiany skórne, zwiększa się podatność na różnego rodzaju infekcje czy alergie. Muszynianka, dzięki dużej zawartości biopierwiastków, jest niezastąpiona w procesie detoksykacji organizmu. Zawarty w niej wapń ułatwia leczenie procesów zapalnych oraz zapobiega nowotworom. Żelazo wspomaga w walce z wolnymi rodnikami, a magnez łagodzi podrażnienia, wywołane czynnikami zewnętrznymi. Natomiast potas zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry.

Na piękny wygląd niekorzystnie wpływa również stres. Przyczynia się on do zmian fizjologicznych w obrębie skóry, włosów i paznokci. Spowalnia procesy odnowy komórkowej i tym samym wydłuża cały proces naprawiania uszkodzeń skóry. Prowadzi to do tego, że wyglądamy na starsze, niż w rzeczywistości jesteśmy. Cera osoby zestresowanej często jest widocznie poszarzała, zmęczona i podatna na trądzik. Udowodniono naukowo, że niedobór magnezu zmniejsza odporność na stres, a ten z kolei sprzyja nadmiernej utracie magnezu. Wpadamy tym samym w błędne koło. Pijąc Muszyniankę działamy więc dwufazowo – nawadniamy organizm i zapewniamy właściwy poziom magnezu.