Nordic walking – całoroczna aktywność

By 14 grudnia 2018KOBIETY

Niektóre dyscypliny sportowe nie potrzebują przygotowania. Wystarczy jedynie zacząć i stosować się do podstawowej techniki, którą można wykonywać bez względu na wiek i poziom sprawności. Jeśli poszukujesz dla siebie aktywności na co dzień, warto przejrzeć się bliżej nordic walking.

Nordic walking wydaje się banalnie prosty i taki też jest. Jednak korzyści wynikające z „chodzenia z kijkami” są dużo bardziej zaskakujące, niż może się wydawać. Aktywność ta poprawia cechy motoryczne, w tym wytrzymałość, siłę czy koordynację ruchową, dzięki czemu czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi. Wystarczy jedynie opanować technikę nordic walking i dobrać odpowiednie kijki do swojego wzrostu!

Zalety nordic walking:
– Odciążenie stawów nóg i kręgosłupa,
– wzmocnienie 90% mięśni naszego ciała,
– zwiększenie tętna,
– zwiększenie pobierania tlenu nawet o 50% – czyli lepsze dotlenienie organizmu.

Przed rozpoczęciem chodzenia musisz jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze, wybierz dla siebie odpowiedni poziom, różniący się tempem i częstotliwością: fitness, zdrowotny lub sportowy. Po drugie, zaopatrz się w wygodną odzież i buty. Po trzecie, dobierz kijki odpowiednie do Twojego wzrostu. Jak to zrobić? Stań wyprostowana, zegnij rękę w łokciu dłonią do ziemi i wybierz kijek, którego długość będzie wynosiła odległość ręki do ziemi.

Na jaki kijek się zdecydować? Polecamy jak najlżejszy. Zazwyczaj jest to kij bez regulacji długości, dlatego tak ważne jest jego właściwe dopasowanie do wzrostu. Jeśli z kijków mają korzystać inne osoby, warto wybrać kije teleskopowe, bardziej praktyczne podczas transportu i przechowywania. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto poradzić się sprzedawcy sklepu sportowego. Choć nordic walking może wydawać się niewymagającym sportem, pamiętaj o tym, by w czasie każdej aktywności prawidłowo się nawadniać. Nie zapomnij zabrać ze sobą Muszynianki.