Nawyki, które warto wypracować

By 28 listopada 2018KOBIETY

Każda z nas chciałaby żyć jak najzdrowiej, jednak od marzeń do realizacji prowadzi czasami długa droga. Oto kilka nawyków, które w przyszłości zaprocentują.

Pij więcej

Dzień warto rozpocząć od wypicia szklanki wody, może być to woda z cytryną. Po nocy nasz organizm jest spragniony, co może objawiać się między innymi bólem głowy. Dlatego po przebudzeniu wypijmy szklankę wody. Niech ten dobry nawyk zapoczątkuje regularne przyjmowanie płynów przez cały dzień. Postawmy Muszyniankę w zasięgu ręki, a z całą pewnością nam to ułatwi. Pij też herbatki ziołowe, zupy albo smoothie, które również wliczają się w wodny bilans.

Ruszaj się

Najlepiej każdego dnia, a przynajmniej kilka razy w tygodniu. Spacer, odwiedziny siłowni, schody zamiast windy. Jeśli nie mamy czasu na zajęcia sportowe, wykorzystajmy chociaż te drobne aktywności. Ruch pozwoli ci zachować zdrowie i dobrą kondycję. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca przynajmniej 30 minut aktywności każdego dnia. Warto rozplanować tygodniowy rozkład treningów i przeanalizować ile czasu zajmie nam wykonanie treningu lub sam dojazd do klubu fitness. Dzięki temu nie będziemy wykręcać się brakiem czasu. Zastanów się, które nawyki są dla ciebie najlepsze i wprowadź je w życie.

Więcej warzyw i owoców

Niby każdy wie o tym, jak ważna jest dieta, i że istotne składniki takie jak witaminy znajdziemy w warzywach i owocach, ale nie każdy przywiązuje do tego wagę. Dlatego warto ustalić, że przynajmniej 3 razy dziennie, jemy owoce i warzywa. Możemy zjeść je np. przed konkretnym posiłkiem albo po nim. Nie bój się także testować nowych potraw. Warto zrobić tygodniowy plan posiłków, dzięki czemu będziemy pewne, że nasza lodówka nie świeci pustkami, co zwiększy prawdopodobieństwo sięgnięcia po niezdrowe pokarmy.

Wysypiaj się

Sen to kolejny element zdrowego trybu życia, dlatego testuj i sprawdzaj ile godzin snu jest dla ciebie optymalne, sprawdź ile godzin spałaś i jak się czujesz. W ten sposób znajdziesz optymalną dla siebie ilość snu.