Jeśli pracujesz nad zdrowymi nawykami najpewniej niejeden raz musiałaś się zmagać z wilczym głodem, który napada nas zwłaszcza wieczorem.
Skąd bierze się wilczy głód?
Możemy wymienić kilka przyczyn wilczego głodu. Kilka z nich wynika ze specyfiki funkcjonowania naszego ciała. Pierwszy z powodów to wcześniej wspomniany nieustabilizowany poziom glukozy we krwi. Może być on związany między innymi z przyjmowaniem posiłków, które aktywują na krótko duże ilości insuliny. Są to słodycze, suszone owoce, gotowe przekąski. To jakie przekąski wybieramy pomiędzy posiłkami ma kluczowe znaczenie na to, czy będziemy odczuwać głód. Dlatego zaleca się zrezygnowanie ze słodkich i bezwartościowych posiłków, które wywołują chęć zjedzenia czegoś więcej. Inną przyczyną jest opuszczanie śniadania. Reguluje ono poziom glukozy w naszym organizmie po śnie. Bez pierwszego posiłku możemy na chwilę uśpić czujność żołądka, co w rezultacie może skutkować rozregulowaniem uczucia łaknienia przez cały dzień oraz przesadnym najadaniem się na noc. Jest to naturalny mechanizm, w ten sposób organizm uczy się magazynować pożywienie przez noc, pamiętając, że rano znowu będziemy go próbowali zagłodzić. Dlatego tak ważne są regularne posiłki. Inną przyczyną jest niedostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii. Wpływa na to mają między innymi dieta czy redukcyjne odchudzenie. Pamiętajmy, że wszelka aktywność fizyczna zwiększa zapotrzebowanie na pożywienie. Jeśli wilczy głód zabijemy solidną porcją jedzenia, później będziemy objedzeni, co też nie wpływa pozytywnie na organizm, który musi poradzić sobie ze strawieniem dużej ilości pożywienia.
Za główne powody napadów wilczego głodu możemy uznać przegładzanie się, nieregularne posiłki oraz przyswajanie zbyt małej ilości jedzenia w ciągu dnia. Pamiętajmy też, że elementem właściwej diety jest nawadnianie – naturalna woda mineralna Muszynianka dostarczy nam niezbędnych składników mineralnych oraz pozwoli właściwie funkcjonować naszemu organizmowi.