Jesienny detoks

By 12 września 2018KOBIETY

Jesień jest świetną porą na oczyszczenie organizmu, w ten sposób przygotujemy się na długie zimowe miesiące. Właściwie wykonany detoks nie tylko polepszy nasze samopoczucie, ale i wzmocni naszą odporność, a to na pewno przyda nam się, jeśli chcemy walczyć z wirusami.

Czym jest detoks?

Nie zawsze jasne jest dla nas to, że potrzebujemy oczyszczenia, czasami walczymy z objawami zmęczeniem, osłabieniem czy niedoskonałościami skóry i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że oczyszczanie mogłoby nam pomóc. Zacznijmy jednak od tego, czym jest detoks. Detoks polega na pozbywaniu się z ciała toksyn, które się w nim zgromadziły. Mogą pochodzić one z jedzenia, kosmetyków albo środowiska, w którym żyjemy. Czasami powodem ich powstawania jest również stres lub choroba. Dlatego podstawą detoksu jest zneutralizowanie i pozbycie się toksyn, zastępując je wartościowymi składnikami.

Detoks wcale nie musi oznaczać głodówki. Lepiej jest zacząć od stopniowych zmian wprowadzanych w naszej diecie. Powinna składać się ona z możliwie jak najlepszych składników. Zaleca się spożywanie takich składników jak ryż brązowy, kasze, imbir, cynamon, zielone warzywa, buraki, jabłka. Powinniśmy także zwiększyć ilość przyjmowanych płynów. Zwłaszcza wody, w detoksie pomoże nam więc Muszynianka. Możemy też pić ziołowe herbaty, mają one działanie oczyszczające i wspomagają między innymi działanie wątroby. Poleca się na przykład herbatę z dodatkiem ostropestu, łopianu, albo korzenia mniszka lekarskiego. Oczyszczanie powinno być kompleksowe. Najważniejsze jest pobudzanie układu limfatycznego, tak by sprawniej pozbywał się toksyn z organizmu. Właśnie dlatego zaleca się używanie szczotki do masażu ciała. Pamiętajmy też o odpowiedniej dawce ruchu, który pobudzi funkcje organizmu.