Jesienna pielęgnacja

By 29 października 2018KOBIETY

Nadszedł czas, w którym kosmetyki do opalania zamieniamy na te, które mają nam pomóc w zachowaniu zdrowej i pięknej skóry jesienią.

Paradoksalnie, powierzchnia naszego ciała w chłodne dni traci wodę znacznie szybciej niż w okresie letnim. Staje się przez to napięta, szorstka i podatna na podrażnienia. Jesienią wzmaga się nierzadko zimny wiatr, który dodatkowo może powodować zaczerwienienia i nieprzyjemne pieczenie. Z pomocą przychodzą nam kosmetyki nawilżające i regenerujące, które wspomagają funkcję, za które odpowiedzialna jest skóra – chroni nas między innymi przed uszkodzeniami mechanicznymi, infekcjami i promieniami UV. Nietrudno się więc domyślić, że poza pięknym wyglądem, skóra i jej zadania ochronne, są nie do przecenienia w okresie wszędobylskiej grypy i przeziębień.

W jakie produkty powinnyśmy się zaopatrzyć ?

Każdy z nas powinien zadbać o odpowiednie nawilżanie powierzchni naszego ciała. Jest to niezbędne zarówno dla tych, którzy dopiero wracają ze słonecznych wakacji, a ich naskórek odpoczywa po kąpielach słonecznych, jak i tych, których skóra jest wysuszona poprzez przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Zadbajmy o to, by produkty, których używamy miały w składzie kwas hialuronowy, który ma właściwości wiążące wodę.

Kolejnym bardzo istotnym punktem naszej pielęgnacji powinny być produkty bogate w retinol, który pomaga w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Z drugiej strony, zwiększa on wrażliwość na promieniowanie UV, więc jesień jest idealnym okresem do stosowania tego typu produktów.

Trzecim etapem pielęgnacji jest stosowanie olejków nawilżających. Posiadają one dużo substancji aktywnych, dzięki którym nasza skóra będzie odprężona i zregenerowana. Dodatkowo zwiększy się jej elastyczność i odporność na podrażnienia.

W jaki sposób, poza odpowiednimi kosmetykami, możemy pomóc naszemu organizmowi w utrzymaniu naszej skóry w dobrej kondycji?
To bardzo proste! Do codziennej diety należy dodać dietę bogatą w warzywa i owoce oraz regularne picie wody. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrowym wyglądem naszej skóry, prawidłowym poziomem nawilżenia i szybszą regeneracją.