Jak zrobić formę na wakacje?

By 30 maja 2019KOBIETY

Czas do wakacji i urlopu kurczy się w zastraszającym tempie. To okres, w którym chętniej będziemy pokazywać odkryte ciało. Jak przygotować naszą sylwetkę do ekspozycji na plaży?

Motywacja

Lato coraz bliżej, to ostatni dzwonek, by rozpocząć pracę nad poprawą figury przed sezonem urlopowym. Dlatego warto znaleźć w sobie motywację do ćwiczeń. To od niej zależy, czy będziemy ruszać się regularnie, czy też odpuścimy sobie treningi. Zachęci nas mierzalny i konkretny cel, który będzie pobudzał do działania.

Dieta

Jadłospis to podstawa i choć wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, to często nie przykładamy wagi do tego, co jemy. Tymczasem codzienne menu odpowiada za 70% naszych sukcesów. Bez właściwego pożywienia będzie nam bardzo trudno osiągnąć upragniony cel. Dlatego ograniczmy węglowodany oraz postawmy na pięć zbilansowanych posiłków dziennie. W ich składzie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców, zdrowych tłuszczów oraz źródła białka w postaci ryb.

Nawodnienie

Zbilansowana dieta to również odpowiednie nawodnienie. Bez niego nie ma co myśleć o dobrych efektach. Pijmy przynajmniej 1,5 litra wody dziennie, a jeśli na zewnątrz jest gorąco lub ćwiczymy, musimy pamiętać o zwiększonym zapotrzebowaniu na nią. W czasie treningów łatwo o odwodnienie, co skutkuje bólem głowy i złym samopoczuciem, czasami nawet tymczasowym zagęszczeniem krwi. W efekcie substancje odżywcze będą wolniej dostarczane do komórek, przez co energia spada. Warto przyzwyczaić się do picia wody, zamiast napojów zawierających cukier. Wybierając Muszyniankę, dostarczymy organizmowi niezbędnych składników mineralnych.

Aktywność fizyczna

W walce o smukłą sylwetkę dużą rolę odgrywa aktywność fizyczna. Rodzaj sportu, który zdecydujemy się uprawiać, uzależniony jest od osobistych preferencji. Możemy wybrać między innymi bieganie, fitness czy rolki. Jeśli wcześniej się nie ruszaliśmy, warto zabrać się do tego powoli. Nie ustawiajmy poprzeczki zbyt wysoko, za to postawmy na regularne ćwiczenia. Niech będą to przynajmniej 3 treningi w tygodniu. W celu uzyskania szybkich efektów zaleca się połączenie ćwiczeń siłowych z cardio. Te pierwsze budują masę mięśniową, dzięki temu szybciej spalamy tłuszcz.
Pamiętajmy, że efekty nie pojawią się od razu i wymagają poświęcenia oraz konsekwencji. Dlatego nie zniechęcajmy się i postawmy na systematyczność.