Jak zadbać o skórę twarzy zimą?

By 10 grudnia 2020KOBIETY

W czasie mrozów nasza skóra potrzebuje szczególnej ochrony i pielęgnacji. Suche powietrze, wiatr i niskie temperatury sprawiają, że nasza skóra staje się szorstka i sucha.

Jakie są przyczyny przesuszonej skóry zimą?

Skóra, która jest nadmiernie przesuszona wytwarza mniej sebum, które stanowi naszą naturalną warstwę ochronną. Bez niego cera nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego nawilżenia, przez to staje się podatna na działanie czynników zewnętrznych. Staje się matowa, szorstka, skłonna do łuszczenia i podrażnień. Dodatkowo nasza twarz zaczyna wyglądać starzej i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Z pomocą przychodzi odpowiednia pielęgnacja, zdrowa dieta i nawodnienie.

Pielęgnacja skóry zimą

Najważniejszym kosmetykiem w zimie powinien być dla nas dobry krem. Najlepiej, aby zawierał substancje, które pomogą utrzymać wodę w skórze. Wybierajmy kosmetyki o naturalnym składzie, które potrafią naprawdę zdziałać cuda. Chronią warstwę rogową i płaszcz hydrolipidowy skóry, a to właśnie zimą te miejsca szczególnie się odwadniają.

Pamiętajmy, że również zimą naszej skórze potrzebna jest ochrona przed szkodliwymi promieniami UV. Wyłącznie osoby, które faktycznie nie przebywają na słońcu, mogą z takiej ochrony zrezygnować. Najlepiej stosować kremy o współczynniku SPF 30 lub 50.

Bardzo ważne dla zdrowo wyglądającej skóry jest odpowiednia dieta i nawilżenie od wewnątrz. Dlatego nie zapominajmy o tym, jak ważną funkcję w naszym organizmie pełni woda. Miejmy przy sobie zawsze butelkę Muszynianki, która zawiera liczne minerały.

Nie lekceważmy pielęgnacji skóry zimą

Pamiętajmy, że zimą naturalne mechanizmy ochronne skóry słabną, przez co narażona jest na utratę elastyczności i miękkości. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy utrzymać pięknie i zdrowo wyglądającą skórę nawet zimą!