Jak zadbać o skórę dłoni w zimie?

By 28 grudnia 2019KOBIETY

Zima to trudny okres dla skóry dłoni. Wiatr oraz niskie temperatury sprawiają, że robi się sucha i traci jędrność. Aby nie doprowadzić ich do takiego stanu, warto stosować się do kilku prostych zasad.

Delikatna skóra

Dłonie stanowią dla wielu z nas naszą wizytówkę. Zadbana skóra, podobnie jak uścisk dłoni na powitanie, może wiele powiedzieć o drugiej osobie. Tymczasem, na dłonie na każdym kroku czeka jakieś zagrożenie, dlatego, po pierwsze, należy zadbać o ochronę skóry podczas prac domowych, a można to zrobić, zakładając rękawiczki.

Dłonie są pokryte cienkim naskórkiem, w którym znajduje się niewiele elastyny, kolagenu i gruczołów łojowych produkujących warstwę ochronną. Filtr, który zabezpiecza, skórę jest przez nas wielokrotnie zmywany w ciągu dnia, przez co skóra szybciej traci wodę i staje się szorstka oraz pomarszczona. W rezultacie prowadzi to do powstawania pęknięć.

Właściwe kosmetyki

Ważne jest, aby myć ręce preparatami, które nie przesuszają skóry. Powinny one zawierać substancje nawilżające. Unikajmy też przesadnie gorącej wody, ponieważ rozpuszcza ochronną warstwę tłuszczową. Dobrze jest wyrobić sobie nawyk smarowania rąk kremem po każdym myciu. Kluczem do sukcesu jest systematyczność, a krem powinien być zawsze w zasięgu ręki. Dobry krem powinien zawierać witaminy, mocznik, glicerynę, proteiny mleczne i odżywcze oleje.

Wychodząc na dwór, nie zapominajmy o założeniu rękawiczek. Zapobiegnie to nieprzyjemnemu uczuciu drętwienia na mrozie. Na wygląd skóry dłoni ma wpływ także wewnętrzne nawilżenie organizmu, dlatego warto pić naturalną wodę mineralną, taką jak Muszynianka. Zawiera ona mnóstwo wartościowych składników mineralnych, które mają pozytywny wpływ na skórę.