Jak wyprawić przyjęcie karnawałowe?

By 8 stycznia 2020KOBIETY

Karnawał rozpoczął się na dobre. To czas imprezowania i dobrej zabawy w towarzystwie przyjaciół. Jeśli w tym roku masz ochotę samodzielnie wyprawić przyjęcie, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas organizowania karnawałowej domówki.

Ustal listę gości

Dzięki temu będziesz wiedziała jak dużo jedzenia przygotować. Oczywiście, jeśli istnieje ryzyko, że pojawi się ktoś niezapowiedziany, przygotuj trochę więcej przekąsek i napojów. Gdy po przyjęciu zostanie zbyt dużo jedzenia, którego nie zdołasz zjeść sama, nie wyrzucaj go, ale poproś gości, aby zabrali je ze sobą. W ten sposób nie będziesz marnować żywności.

Zadbaj o wystrój

W karnawale sprawdzą się imprezy z tematem przewodnim. Może to być domówka nawiązująca do lat 80., w stylu hippisowskim lub jeszcze inna. Zastanów się, jakie kolory będą pasować do tematyki przyjęcia i zaopatrz się w odpowiednie dekoracje. Mogą to być tylko serwetki, serpentyny i balony lub papierowe talerze oraz kubki.

Skoro przyjęcie, to musisz wymyślić menu!

Dobre jedzenie to podstawa udanej imprezy. Na przyjęciu karnawałowym idealnie sprawdzą się małe przekąski, które są nie tylko szybkie w przyrządzaniu, ale także efektywnie wyglądają na stole. Mogą to być np. warzywa pokrojone w słupki, które będą idealnie pasowały do dipów i hummusów, albo małe tartinki. Cały jadłospis urozmaicą lekkie sałatki, tarty i deska serów.

Coś dla orzeźwienia

Na żadnej domówce nie może zabraknąć napojów. Jeśli zdecydujesz się na podanie alkoholu, podaj cydr, który jest lekkim trunkiem. Zatroszcz się też o orzeźwienie gości i zaproponuj im do picia naturalną wodę mineralną, taką jak Muszynianka. Wybierz wersję premium w szklanej butelce, która będzie elegancko wyglądać na stole.

Pamiętaj, że grunt to dobra organizacja. Nawet jeśli nie jesteś doświadczona w wyprawianiu przyjęć, nie martw się, z naszymi poradami, to prostsze niż myślisz!