Jak wspomóc układ krążenia?

By 2 czerwca 2020KOBIETY

Korzyści z regularnej aktywności fizycznej mają największe znaczenie we wsparciu układu krążenia. Zdrowie w tym zakresie obejmuje prawidłowe funkcjonowanie płuc, serca i naczyń krwionośnych.

 

 

Aby usprawnić działanie naczyń krwionośnych zaleca się odpowiednią dietę, ruch, stałe kontrolowanie wagi i cholesterolu.

Jak poprawić krążenie krwi?

Co prawda genetyki nie da się zmienić, ale możemy wyeliminować niektóre czynniki, które wpływają negatywnie na układ krążenia. Aby poprawić jakość jego funkcjonowania konieczna jest aktywność fizyczna. Do poprawy krążenia wystarczy długi spacer, przejażdżka rowerem, a nawet wchodzenie po schodach. Każda aktywność fizyczna, która wykonywana jest regularnie pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Poprawie krążenia może służyć również odpowiednia dieta. Lekkostrawne posiłki, spożywane o regularnych porach na pewno poprawią funkcjonowanie układu krążenia. Zaleca się zmniejszenie spożywania produktów zawierających nasycone kwasy tłuszczowe (czerwone mięso, masło). Pamiętaj również o regularnym nawadnianiu organizmu. Wypijaj minimum dwa litry wody dziennie, wybieraj bogatą w minerały Muszyniankę.