Jak walczyć ze stresem?

By 7 stycznia 2021KOBIETY

Obecna sytuacja sprawiła, że coraz więcej się stresujemy, gorzej śpimy i zamartwiamy. Podpowiadamy co zrobić, by lepiej spać i mniej się stresować.

Aktywność fizyczna

Uprawianie sportu może zmniejszyć w Twoim ciele poziom hormonu stresu (kortyzolu) i zwiększyć poziom endorfin, odpowiedzialnych za uczucie szczęścia. Każda aktywność fizyczna pomoże Ci walczyć ze stresem, możesz spacerować, biegać czy uprawiać jogę. Nieważne jaki sport wybierzesz, ważne, by sprawiał Ci przyjemność.

Dieta

Odpowiednia dieta i nawodnienie poprawią Twoje samopoczucie. Gdy organizm jest odwodniony produkuje więcej kortyzolu. Dlatego miej przy sobie zawszę butelkę Muszynianki, która nie tylko nawodni Twój organizm, doda również niezbędnych minerałów.

Sen

Na stres dobry jest regularny sen, który trwała około 7-8 godzin. Zadbaj o wygodny materac i odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu.

Odstresowujący masaż

Masaż z aromatycznym olejkiem pozwoli Ci zapomnieć o problemach, obniżyć napięcie w mięśniach i wyzbyć się stresu.

Znajdź swój własny sposób na relaks

Pomocne w walce ze stresem mogą być własne pomysły, które pozwolą nam się zrelaksować. Słuchanie ulubionej muzyki, czytanie dobrej książki, czy oglądanie filmu- jeżeli, któraś z tych czynności sprawia, że czujesz się lepiej, powinieneś praktykować to każdego dnia!