Jak ubrać się w zimie, aby nie zmarznąć?

By 28 grudnia 2019KOBIETY

Zima już nadeszła, ale na wiosnę musimy jeszcze długo poczekać. Dlatego warto uzupełnić swoją szafę o ciepłe ubrania odpowiednie do tej pory roku. Z pewnością, każdy zmarzluch nie lubi niskich temperatur. Ciepłe ubrania mogą pomóc przetrwać ten zimowy okres.

Ciepłe swetry

Długi, miękki sweter świetnie sprawdzi się w śnieżne, zimowe dni. Jeśli do tego dobrze wygląda, to kolejna zachęta, aby mieć go w szafie. Dobrze, jeśli będzie wykonany w wełny i wykonany w grubych splotów, które pomagają zatrzymywać ciepło. Może to być tradycyjny sweter albo kardigan zapinany lub zawiązywany w talii.

Odpowiednie buty
Aby nie zmarznąć w stopy, należy wybrać właściwe obuwie. Trapery będą świetnym rozwiązaniem, ponieważ świetnie nadają się do codziennych stylizacji. Jeśli jesteś amatorką spacerów po zaśnieżonej okolicy, wybierz śniegowce, które idealnie ochronią Twoje stopy przed mrozem. Nie zapominaj jednak o odpowiednich skarpetach. Sprawdzą się takie, które w składzie mają wełnę.

Nakrycie głowy
Podczas niskich temperatur, nakrycie głowy jest niezbędne. Najlepiej wybrać taką czapkę, która ma dodatkową podszewkę, ponieważ dzięki temu nawet silna zamieć nie będzie nam straszna. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że większość ciepła człowiek traci przez głowę, dlatego tak istotne jest, aby ją chronić podczas niskich temperatur.

Co z dietą?

Czy tylko ubrania pomagają ogrzać się w zimowe miesiące? Oczywiście, że nie! Warto także zwrócić uwagę na żywienie. W kuchni dobrze jest używać przypraw, które mają działanie rozgrzewające, np. imbiru, czosnku, chilli i innych. Równie ważne jest nawadnianie organizmu, nie tylko za pomocą gorących herbat. Picie naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka może wspomóc perystaltykę jelit oraz zapobiec nadmiernemu przesuszeniu skóry. Nie bójmy się więc, że picie zimnej wody nam zaszkodzi lub doprowadzi do przeziębienia. Pijmy ją przed wyjściem z domu, natomiast po powrocie, gdy jesteśmy zziębnięci, wybierajmy rozgrzewające napoje.