Jak się zmotywować zimą?

By 30 stycznia 2019KOBIETY

Wiele osób ma zimą problem z motywacją, najchętniej zaszylibyśmy się pod kocem w ciepłym mieszkaniu z kubkiem herbaty w ręku. Mając jednak na uwadze swoje zdrowie, próbujemy utrzymać aktywność fizyczną na podobnym poziomie co latem. W jaki sposób możemy się zmotywować?

Zimą motywacja spada, niższa może być również wydajność naszego organizmu, o tym wszystkim powinnyśmy pamiętać. Nie oczekujmy więc tego, że nadal w takim samym tempie przebiegniemy określony odcinek. Miejmy dla siebie wyrozumiałość i ustalajmy cele na rozsądnym poziomie. Wybierajmy aktywności dostosowane do naszych możliwości. Jeśli nie lubimy biegać w czasie mrozu znajdźmy alternatywę, na przykład w postaci siłowni. Właśnie dlatego warto opracować plan awaryjny. Jeśli naszą główną aktywnością jest bieganie ustalmy co będziemy robić, gdy temperatura albo pogoda nie będą zachęcać. Zdecydujmy czy pójdziemy pobiegać na siłownię, a może zmienimy formę aktywności na inną? Na dodatek uwzględnijmy też fakt, że zimą jesteśmy bardziej narażone na choroby i spadek formy. Dlatego miejmy dla siebie wyrozumiałość. Na taką okazję przygotujmy lżejsze treningi, które będziemy wykonywać mimo spadku formy. W takie dni wybierzmy na przykład basen, pilates albo spacer. Jednocześnie jeśli nam się nie chce, pamiętajmy, że w nagrodę za przełamanie się, bardzo często otrzymamy poprawę humoru. Dlatego nie skupiaj się na niechęci, pracuj mimo to. Pamiętaj o długofalowych celach. Pamiętajmy też o tym, co sobie postanowiłyśmy.

Jeśli planujesz schudnąć i lepiej wyglądać w wakacje, pracuj i myśl o tym. Sport daje satysfakcję, ale i poprawia samopoczucie, jednak aby uzyskać zaplanowane wyniki i cele potrzeba siły woli i regularnego wysiłku, więc nawet w trudnych okresach nie rezygnuj całkowicie, wykonuj lżejsze treningi i posiłki, ale całkowicie nie odpuszczaj. Dzięki temu zbudujesz zdrowe nawyki. Nie zapominaj też o piciu wody! Trzymaj Muszyniankę zawsze pod ręka.