Jak radzić sobie z napadami głodu?

By 3 lutego 2020KOBIETY

Z pewnością każdy z nas miał okazję zmagać się nagłym napadem głodu. Zwłaszcza osoby, które starają się wypracować zdrowe nawyki i jadać regularnie mniejsze porcja niż do tej pory, muszą sobie radzić z tym problemem.

 

Wilczy głód – czy ten problem Cię dotyczy?

Kiedy nieustannie odczuwasz chęć podjadania lub zjedzenia naraz dużej ilości jedzenia, może to świadczyć o wilczym głodzie. Wynika on ze sposobów funkcjonowania organizmu. Jedną z powodów tej przypadłości może być spowodowane spożywaniem posiłków powstałych z produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Z tego powodu, niewskazana jest dieta obfitująca w produkty takie jak: mąka pszenna, słodycze, czy fast foody.

Innymi przyczynami mogą być restrykcyjne diety, które nie dostarczają organizmowi wystarczającej ilości kalorii i składników odżywczych oraz zbyt długie odstępy między posiłkami lub rezygnacja z niektórych z nich. Pamiętaj, aby nie rezygnować ze śniadania, ponieważ reguluje ono poziom glukozy po śnie. Pomijanie go może doprowadzić do rozregulowania uczucia łaknienia na resztę dnia.

Właściwa dieta

Aby poradzić sobie z napadami wilczego głodu warto przestrzegać stałych godzin jedzenia. 4 lub 5 posiłków dziennie, do tego w równych odstępach czasowych pomoże uniknąć uczucia głodu. Ważnym elementem codziennej diety jest także nawadnianie. Regularne uzupełnianie płynów pozwoli na właściwe funkcjonowanie organizmu. Aby o tym nie zapominać, dobrze jest mieć pod ręką butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Zawiera ona wiele wartościowych składników mineralnych, takich jak wapń, żelazo i magnez.