Jak pozbyć się cellulitu?

By 28 lipca 2020KOBIETY

Zwalczenie cellulitu to nie lada wyzwanie. Wymaga sporo wysiłku i cierpliwości. Cellulit to zmora wielu kobiet i nieważne, czy jesteś chuda, czy gruba, niska, czy wysoka – jeśli chodzi o cellulit, nie ma żadnego znaczenia. Złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb pracy, zbyt mała ilość wypijanej wody, a nawet zbyt ciasne ubrania mogą przyczynić się do powstawania tak zwanej pomarańczowej skórki.

 

Jakie są domowe sposoby na pozbycie się cellulitu?

Peeling kawowy

Jednym z prostszych domowych sposobów na pozbycie się cellulitu jest przygotowanie domowego peelingu. Najlepiej wykonywać go dwa razy w tygodniu. Podstawowym składnikiem takiego peelingu są fusy z zaparzonej kawy, które idealnie ścierają martwy i uszkodzony naskórek, poprawią krążenie krwi i limfy. Dzięki temu zabiegowi składniki zawarte w kramach lepiej się wchłaniają. Domowy peeling na cellulit przyspieszy usunięcie komórek tłuszczowych oraz usunie toksyny. Do kawy warto dodać odrobinę olejku (np. kokosowego) lub miodu. Osoby, które nie mają wrażliwej, skóry do peelingu mogą dodać odrobinę cukru, imbiru i cynamonu. Składniki te odpowiedzialne są za wzmocnienie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia.

Odpowiednia dieta

Podstawową antycellulitową dietą powinny być warzywa i owoce, a także pełnoziarniste produkty z dużą zawartością błonnika. Prawidłowa dieta pozwoli na usunięcie z organizmu toksyn, a co za tym idzie, nie pozwoli na tworzenie się podskórnych grudek. Do powstawania pomarańczowej skórki przyczynia się spożywanie tłustych potraw, nadużywanie soli oraz cukru. Bardzo ważne w diecie antycellulitowej jest  prawidłowe nawodnienie organizmu. Pamiętaj, by wypijać minimum dwa litry wody dziennie. Wybierz bogatą w elektrolity, tj. Muszynianka.

Masaż

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu jest regularny masaż, który stymuluje krążenie krwi i płynów. Dzięki temu rozbijana jest tkanka tłuszczowa. Masaż można wykonywać dłońmi, lub za pomocą bańki chińskiej, która zasysa skórę i tkanki podskórne, dzięki czemu poprawia się ich ukrwienie.

Aktywność fizyczna

Jednym z ważniejszych elementów walki z pomarańczową skórką jest regularna aktywność fizyczna. Dzięki wykonywaniu systematycznych ćwiczeń skóra stanie się bardziej jędrna i napięta. Każdy rodzaj aktywności fizycznej jest wskazany, może być to fitness, bieganie, czy basen. Najważniejsze jest to, by ćwiczyć minimum trzy razy w tygodniu po 40 minut.

Podsumowanie

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, należy działać kompleksowo. Nie wystarczy sama dieta, czy sama aktywność fizyczna. Połączenie kilku metod (masaż, peeling, zdrowy tryb życia) pozwoli na szybkie uzyskanie efektów.