Jak poprawić jakość snu?

By 24 września 2018KOBIETY

Od tego, czy się wysypiamy w dużej mierze uzależnione jest to, jak radzimy sobie w czasie dnia. Sen to także jeden ze składników zdrowego trybu życia, który pozwala nam zachować upragnioną sylwetkę.  Podczas snu w naszym organizmie zachodzą procesy regeneracyjne, prawidłowa dawka snu wpływa również na skuteczność diety i energię, którą mamy. O co powinniśmy zadbać by poprawić jakość naszego snu?

Wystarczająca ilość snu i jego jakość, to lepsza koncentracja, stabilność emocjonalna oraz odporność na stres. Na to, jak będziemy spać mają wpływ już czynności wykonywane na 2-3 godziny przed snem. Powinniśmy w tym czasie stopniowo się wyciszać i relaksować. Możemy coś przeczytać, przygotować ubranie i jedzenie na kolejny dzień. Niektórzy wybierają się na siłownię, co nie jest złym pomysłem, choć nie jest zalecane, jeśli mamy problemy ze snem, wtedy niestety może dodatkowo nas pobudzić. Dlatego warto samemu przetestować jak działa na nas wieczorny wysiłek. Można za to śmiało uprawiać aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności, wtedy łatwiej zaśniemy.

Przed snem pamiętajmy także o posiłku. Zjedzmy kolację, najlepiej lekką, nie jest zalecany posiłek zbyt obfity, aby nie powodował problemów z żołądkiem, niech będzie bogaty w węglowodany złożone i białko. Kolacja nie powinna być jednak przesadnie kaloryczna. Przed snem uważajmy także z pobudzającymi napojami, które zawierają kofeinę, zwłaszcza jeśli mamy problemy z zasypianiem. Pomóc może nam też ciepła kąpiel, która nas zrelaksuje, odradza się jednak zimną kąpiel, która mogłaby nas rozbudzić.  Jeśli przed snem nie czujemy zmęczenia warto udać się na spacer. Pamiętajmy też o tym, by dobrze się nawodnić, dzięki czemu unikniemy porannego bólu głowy. Pomoże nam w tym naturalna woda mineralna Muszynianka.