Jak pielęgnować skórę jesienią?

By 15 października 2022KOBIETY

Jesień za oknem. Jak każda pora roku i ta rządzi się własnymi prawami pod kątem pielęgnacji skóry. W jaki sposób dbać o nią jesienią?

Na pielęgnację skóry jesienią składają się przede wszystkim trzy rodzaje działań. Związane z regeneracją, nawilżaniem oraz złuszczaniem. Jesienią więcej czasu spędzamy w domu, warto z tego skorzystać i o siebie zadbać. Z pomocą przyjdą nam substancje, które zregenerują skórę po gorącym lecie, które niekiedy przynosi nie tylko opaleniznę, ale i przebarwienia czy przesuszoną skórę.

Dlaczego jesienna pielęgnacja jest taka ważna?
Latem chętnie korzystamy ze słońca, przez co nasza skóra narażona jest na działanie promieniowania UV. Prowadzi to do zgrubienia warstwy rogowej naskórka. Dlatego konieczne jest jego złuszczenie i zregenerowanie. Jesienią zadbajmy też o ochronę skóry. Duże różnice temperatur w ciągu dnia, wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach, wszystko to może przyczynić się do jej wysuszenia.

Krok pierwszy
Do złuszczenia naskórka warto wykorzystać peeling, który usuwa zanieczyszczenia oraz obumarłe komórki. Pobudza ją też do powstawania nowych komórek. Dzięki regularności wykonywania zabiegu, nasza skóra będzie gładka i odzyska równy kolor. Do tego celu możemy wykorzystać peeling gruboziarnisty lub enzymatyczny. Sprawdzą się również kwasy. Wspomniane działania złuszczą martwy naskórek oraz przygotują skórę na przyjęcie substancji aktywnych.

Krok drugi
Skóra wystawiona latem na działanie słońca może mieć uszkodzony płaszcz lipidowy, który odpowiada za poziom jej nawilżenia. Dlatego nie zapominajmy o tym, by nawilżać naszą skórę przy pomocy kremu każdego dnia. Sięgajmy po kosmetyki z gliceryną, kolagenem czy kwasem hialuronowym.

Krok trzeci
Kolejny etap to regeneracja skóry. Słońce może negatywnie wpłynąć na produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Przez co staje się ona cieńsza i mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych. W powrocie do równowagi pomogą nam  kremy z witaminą A, która zmniejsza przebarwienia naskórka oraz sprawia, że skóra jest bardziej gładka i elastyczna.

Pamiętajmy jednak o tym, że nie wystarczy nawilżane skóry od zewnątrz. Konieczne jest również nawilżanie jej od środka, a więc wypijanie każdego dnia odpowiedniej ilości wody. Pomoże nam w tym Muszynianka, naturalna woda mineralna.