Jak picie wody wpływa na sen?

By 3 września 2019KOBIETY

Sen pomaga nam odpocząć, nabrać sił oraz zregenerować organizm. Jest niezbędny do życia, tak samo jak tlen i pokarm. Osoby mające problem z zasypianiem, budzą się bez energii potrzebnej na cały dzień oraz są zmęczone i w złym humorze.

Znajdź przyczynę

Jeśli należysz do grupy osób, które mają problem z wysypianiem się, weź pod uwagę nasze porady, aby móc poznać przyczynę.

Na początek zastanów się, jak wygląda Twoja doba. Co dokładnie robisz w te dni, po których wieczorem nie możesz zasnąć? Jeśli zauważyłaś, że przeżywasz sporo stresujących sytuacji w pracy, postaraj się wieczorem znaleźć chwilę dla siebie – wyciszyć się i uspokoić. Możesz poczytać książkę, wziąć długą kąpiel lub iść na spacer. Ostatnia opcja pozwoli Ci na odprężenie mięśni i pozwoli łatwiej zapaść w sen.

Przyjrzyj się temu, co masz na talerzu. Jeśli na kolację jesz ciężkostrawne rzeczy, licz się z tym, że mogą one powodować ból brzucha lub wzdęcia, które utrudnią sen. Pozwól swojemu żołądkowi odpocząć i smażone dania zamień na lekkostrawne zupy albo warzywa na parze. Najlepiej będzie, jeśli ostatni posiłek zjesz ok. 2 godziny przed położeniem się do łóżka. Nigdy nie kładź się głodna! Uczucie ssania w żołądku jest nieprzyjemne szczególnie w nocy.

Nawadniaj się systematycznie

Z pewnością wiesz, że dorosły człowiek powinien wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie. Trzymaj się tej zasady, ale pamiętaj, że ta ilość powinna być rozłożona na cały dzień. To zapewni Ci lepsze samopoczucie, ponieważ odpowiednio nawodniony organizm ma więcej energii. Regularne uzupełnianie płynów usprawni pracę narządów wewnętrznych, przez co wpłynie na lepszą jakość snu.

Na wszelki wypadek powstrzymaj się przed piciem zbyt dużych ilości przed zaśnięciem. Najlepiej, jeśli nie będzie to więcej niż szklanka. Dzięki temu Twoje nerki nie będą zbyt obciążone w nocy oraz nie obudzi Cię potrzeba oddania moczu. Jednak, gdy podczas ciepłych i parnych nocy przebudzisz się, możesz odczuwać suchość w ustach. Dlatego postaw przy łóżku butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka, a szybko ugasisz pragnienie.

Jeśli zastosujesz się do naszych porad, z pewnością będziesz łatwiej zasypiać i zyskasz więcej energii do działania w ciągu dnia. Kilka zmian w Twoich codziennych nawykach, zainspirowanych powyższym tekstem, pomoże Ci prowadzić zdrowy tryb życia i poprawić stan zdrowia.