Jak pić wodę, aby prawidłowo się nawodnić?

By 27 stycznia 2021KOBIETY, MŁODZIEŻ

Woda jest niezbędna, by nasz organizm prawidłowo funkcjonował. Codziennie przy umiarkowanej aktywności fizycznej tracimy jej około 2,5 litra. Lekarze i dietetycy biją na alarm, by pic wodę każdego dnia.

Nasze ciało składa się w około 70 % z wody. Dzieci posiadają jej więcej niż dorośli, a mężczyźni więcej niż kobiety. Woda jest kluczowa do przeprowadzenia większości reakcji, które zachodzą w organizmie, a dodatkowo sprawia, że nasze ciało jest odpowiednio jędrne, a to głównie dlatego, że jej dużą ilość zawierają mięśnie.

Występuje we wszystkich tkankach organizmu, bierze udział w transporcie tlenu, umożliwia pozbywanie się toksyn, jest niezbędna w procesie wchłaniania w jelitach – po prostu jest niezbędna do życia.

Występują pewne zasady picia wody, które pozwolą na lepsze nawodnienie, poprawią cerę oraz samopoczucie.

  • Wypijaj minimum 2 litry wody dziennie (np. takiej jak Muszynianka, która uzupełni Twój organizm w niezbędne minerały)
  • Pij wodę systematycznie przez cały dzień
  • Wodę pij 30 minut przed posiłkiem oraz 2 godziny po nim
  • Pij wodę zaraz po przebudzeniu
  • Do wody dodaj swoje ulubione dodatki, Muszynianka smakuje równie pysznie z lodem i cytryną

Woda jest na tyle ważna w naszym organizmie, że jesteśmy w stanie wytrzymać bez niej tylko 7 dni.

Jak rozpoznać odwodnienie?

Do odwodnienia może dojść z dwóch przyczyn. Albo spożywamy zbyt mało płynów, albo zbyt dużo ich wydalamy, taka sytuacja ma miejsce głównie podczas infekcji lub gorączki. Odwodnienie powoduje osłabienie organizmu oraz kumulacje toksyn w organizmie.

Pierwszym z symptomów odwodnienia jest uczucie pragnienia, które należy szybko zaspokoić. Suchość w ustach, to oznaka zmniejszonej produkcji śliny, na skutek zbyt małej ilości wody w organizmie, dlatego bez zastanowienia powinniśmy w takiej sytuacji sięgnąć po coś do picia.

Wybieraj wodę!

Woda jest kluczowa jeśli chodzi o nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne, dlatego pij ją regularnie przez cały dzień, od momentu przebudzenia się. Wybieraj bogatą w minerały tj. Muszynianka!