Jak pić więcej wody?

By 9 listopada 2020KOBIETY, MĘŻCZYŹNI

Każdy z nas wie jak ważne jest picie wody, jednak wiele osób wciąż bagatelizuje ten fakt. Bardzo często wydaje się nam, że jeśli nie odczuwamy pragnienia, to nie musimy się nawadniać. A to właśnie często z powodu braku odpowiedniej ilości wody w organizmie borykamy się z takimi problemami jak zmęczenie, migrena czy problemy z trawieniem.

Co się dzieje z organizmem gdy pijemy za mało?

  • nasza cera staje się szara
  • pomimo starań nie chudniemy
  • skóra zaczyna się przesuszać
  • występują bóle głowy
  • rozdrażnienie i problemy z koncentracją
  • mamy mniej energii

Sprawdzone sposoby na picie większej ilości wody

Zawsze miej przy sobie butelkę wody– gdy wychodzisz do szkoły lub pracy włóż do torebki małą buteleczkę Muszynianki. Gdy idziesz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu nie zapomnij wziąć bidonu. Gdy siadasz do pracy przy komputerze, postaw na biurku szklankę z wodą. Kiedy masz wodę w zasięgu wzroku, zawsze jest po nią łatwiej sięgnąć, to zdecydowanie ważny krok, by wyrobić sobie nowe nawyki.

Ustaw przypomnienie na telefonie– w sieci istnieje wiele aplikacji, które przypominają o regularnym nawodnieniu. Przy ich użyciu nie zapomnisz więcej o wypiciu szklanki wody.

Dodaj  ulubione owoce– picie wody nie musi być nudne. Dodaj szklanki z wodą cytrynę, truskawki i listek mięty. Takiej wodzie zdecydowanie trudno będzie się oprzeć.

Pij wodę na ‘dzień dobry’– zaczynaj każdy poranek od wypicia szklanki wody z cytryną. Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny.

Znajdź swój ulubiony sposób

Codzienne picie wody powinno stać się dla Ciebie rytuałem. Znajdź swoją ulubioną metodę nawadniania i ciesz się zdrowiem!