Jak nawodnić i nawilżyć skórę?

By 15 kwietnia 2021KOBIETY

Skóra stanowi barierę ochronną naszego organizmu. Codziennie narażana jest na działanie różnych czynników zewnętrznych np. zmian pogodowych. Mimo iż każdy rodzaj skóry jest inny i kosmetyki dobieramy bardzo indywidualnie, to są uniwersalne sposoby na jej pielęgnację.

Każda cera oraz skóra mają trochę inne potrzeby, w zależności od rodzaju. Jednak jest jedna rzecz, która łączy je wszystkie – odpowiednie nawilżenie. Chociaż stosowanie kremów nawilżających to podstawowa czynność, to jednak nie zawsze wystarcza. O skórę należy dbać kompleksowo, co jest dla niej najważniejsze?

Picie wody to podstawa nawodnienia nie tylko skóry, ale całego organizmu. Woda pomaga oczyścić się z toksyn, a także wspomaga przemianę materii. Dzięki niej nawilżamy naszą skórę od wewnątrz. Nadchodzą ciepłe dni, dlatego zawsze warto mieć ze sobą butelkę wody mineralnej tj. Muszynianka. Dzięki niej nie tylko uzupełnimy płyny, ale i dostarczymy sobie niezbędnych minerałów.

Bardzo ważne dla naszej skóry jest stosowanie kremów z filtrem, by chronić ją przed szkodliwymi promieniowaniami UV. Nadmierna ilość słońca niszczy naszą cerę, wysuszając ją i powodując nieodwracalne zmiany.

Stres to kolejny czynnik, który szkodzi naszemu organizmowi i również skórze. Głównym jego skutkiem mogą być podrażnienia, wysuszenia, wypryski na twarzy i szybsze pojawianie się zmarszczek. By ograniczyć stres do minimum warto słuchać relaksującej muzyki, wysypiać się, medytować i uprawiać jogę.

By mieć gładką i nawilżoną skórę warto również zadbać o odpowiednią dietę, która będzie bogata w owoce i warzywa. Należy wyeliminować przetworzoną żywność, która zawiera konserwanty.

O kondycję skóry należy dbać kompleksowo i nawilżać ja zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Warto zadbać o dietę bogatą w kwasy omega 3 oraz witaminy z grupy B, A i E, wypijać minimum dwa litry wody dziennie (Muszynianka poleca się do codziennego nawodnienia), prowadzić aktywny tryb życia, wysypiać się i ograniczyć stres.