Jak mieć więcej energii?

By 25 kwietnia 2018KOBIETY

Czasami ledwo się obudzimy, a już jesteśmy zmęczone, sięgamy więc po kawę, by się rozbudzić. Radzimy, co zrobić, by mieć więcej energii o poranku oraz w czasie dnia.

Zrób jaśniej

Światło pobudza organizm, dlatego, jeśli czujemy się znużone, odsłońmy zasłony albo włączmy światło. Jeśli musimy wstać przed świtem, to warto zostawić odsłonięte rolety. W czasie porannego budzenia postaraj się wstać po pierwszym budziku. Kolejne drzemki niepotrzebnie nas rozleniwią. Poranek warto rozpocząć od porannej gimnastyki, nie musi być od razu bardzo wyczerpująca, wystarczy kilka skłonów czy przysiadów, żeby zebrać porcję energii na cały dzień i zrelaksować się.

Odżywianie

Zadbajmy o śniadanie bogate w białko. Odpowiedni posiłek pomoże prawidłowo funkcjonować komórkom mózgowym. Wystrzegajmy się też ciężkich posiłków na noc, rano możemy przez to, czuć się pełne i zmęczone. Warto wprowadzić do naszej diety regularne spożywanie wody, odwodnienie to jedna z przyczyn zmęczenia. Szklanka wody o poranku oraz na zakończenie dnia, to nawyk, który warto wprowadzić. Do wody możemy dodać cytrynę, kawałek arbuza, mięte, czy cząstkę pomarańczy, aby nieco ożywić jej smak. Możemy też postawić butelkę wody przy łóżku, by nie mieć problemu z jej znalezieniem. Znacznie ułatwi nam to wprowadzenie nowego nawyku. Zwiększone ilości wody warto przyjmować zwłaszcza w okresie letnim oraz podczas aktywności fizycznej.

Regularny sen

Postarajmy się kłaść i wstawać o tej samej porze każdego dnia, również wtedy, gdy mamy wolne, tym sposobem przyzwyczaimy swój organizm i łatwiej będzie nam wstawać. Jeśli czujesz, że w trakcie dnia tracisz rozpęd, zrób sobie krótką przerwę i pooddychaj głęboko, dobrym pomysłem będzie też wyjście na świeże powietrze. Głębokie oddechy pobudzą mózg do działania. Jeśli to możliwe, możesz też wybrać 15-minutową drzemkę, która szybko cię zregeneruje. Zadbaj również o to, by regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym pracujesz. Koniecznie zaplanuj w czasie dnia czas na odpoczynek. Jakość dnia polepszy też uprawianie sportu. Można też spróbować z kilkoma kostkami czarnej czekolady, która dostarczy endorfin oraz kofeiny. Popołudniu zjedz zdrową przekąską, np. mieszankę orzechów, bakalii, jabłko czy batonik zbożowy. Niech dodadzą ci energii.