Jak bronić się przed upałami?

By 24 lipca 2018KOBIETY

Wiele osób uwielbia wysokie temperatury i możliwość przebywania na świeżym powietrzu, jednak bezpośrednia ekspozycja na słońce może być niebezpieczna, w jaki sposób odpowiednio się zabezpieczyć oraz łatwiej znieść wysokie temperatury?

Nawodnienie

Po pierwsze, podczas letnich aktywności koniecznie musisz pamiętać o butelce z wodą mineralną Muszynianka, która będzie znajdowała się pod ręką. Pomoże ona utrzymać właściwy poziom nawodnienia. Wysokie temperatury sprzyjają szybkiemu odwodnieniu, pocimy się dużo, a wraz z potem z naszego ciała nie tylko uciekają płyny, ale i składniki mineralne. Dlatego należy na bieżąco uzupełniać braki płynów.

Nakrycie głowy

Jeśli spędzamy dużo czasu na słońcu, zwłaszcza opalając się, warto pomyśleć o nakryciu głowy. Przewiewny kapelusz albo czapka z daszkiem świetnie się sprawdzą. Nakrycie głowy jest elementem koniecznym w przypadku dzieci i osób starszych, które są szczególnie narażone na udar słoneczny. Tam gdzie trudno o cień, możemy zatroszczyć się o parasolkę przeciwsłoneczną. Warto też zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, dzięki czemu nie będziemy mrużyć oczu, będziemy miały też lepszą jakość widzenia.

Kremy z filtrem

Jeśli będziemy przez długi czas przebywać na otwartym słońcu nie zapomnijmy o użyciu kremu z filtrem. Ważne jest, byśmy pokryły nim dokładnie odkryte i narażone na działanie promieni słonecznych części ciała. Nie zapomnijmy również o przewiewnym ubiorze w jasnych kolorach, które odbije światło słoneczne. Na ile to możliwe unikajmy przebywania w pełnym słońcu w godzinach południowych.