Jak aktywność fizyczna wpływa na naszą psychikę?

By 14 sierpnia 2018KOBIETY

Regularne treningi nie tylko wpływają pozytywnie na nasze ciało, ale i psychikę. Udowodniono, że już 30 minutowy trening powoduje wzrost endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dlaczego jeszcze warto ćwiczyć?

Nie tylko ciało

Aktywność fizyczna nie tylko kształtuje nasze ciało, ale też pomaga nam zdobyć lepsze samopoczucie. Ruch dotlenia mózg, usuwa napięcie, poprawia krążenie. Dlatego bardzo często po treningu czujemy się zmęczone, ale zadowolone. Wpływa na to również wcześniej wspomniana produkcja endorfin. Wywołują one poczucie szczęścia. To jednak nie wszystko, wysiłek fizyczny to świetny sposób na pozbycie się stresu. W zależności od upodobań pomóc mogą sporty dynamiczne takie jak jazda na rowerze czy bieganie, lub aktywności spokojne takie jak pilates czy stretching, które zrelaksują nasze ciało i umysł.

Nie leniuchuj – ćwicz!

Chociaż może nam się wydawać, że najlepszą formą odpoczynku po męczącym dniu jest leżenie na łóżku, to nie jest to prawdą. Jeśli zamiast popołudniowej drzemki wybierzemy aktywność fizyczną, nie tylko zlikwidujemy zmęczenie, ale i dodamy sobie energii. Ruch pobudza krążenie, a lepsze krążenie to więcej tlenu docierającego do całego ciała, również do mózgu, dzięki temu nasz organizm pracuje bardziej wydajnie. Regularne ćwiczenia mogą również pozytywnie wpływać na naszą samoocenę i to na wielu poziomach. Z jednej strony motywujemy się do zajęć więc jesteśmy zadowolone, z drugiej czujemy się lepiej w swoim ciele. Do tego ruch wpływa na naszą odporność oraz zwiększa długość naszego żucia. Wpływa też bardzo często na całość naszego życia.

Pamiętaj, że bez względu na rodzaj wykonywanej aktywności fizycznej, konieczne jest właściwe nawodnienie, w którym pomoże Ci naturalna woda mineralna Muszynianka.