Garden party – jak wyprawić przyjęcie w ogrodzie?

By 8 sierpnia 2019KOBIETY

Uważasz, że nie ma nic przyjemniejszego, niż wieczór w ogrodzie w gronie przyjaciół? Zaproś znajomych na garden party! Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś, nie przejmuj się, to nic trudnego! Z naszymi poradami na pewno Ci się uda.

Ustal listę gości

Dzięki temu będziesz wiedziała dla ilu osób nakryć stół i jak dużo jedzenia przygotować. Oczywiście, jeśli istnieje ryzyko, że pojawi się ktoś niezapowiedziany, przygotuj trochę więcej przekąsek. Gdy po przyjęciu zostanie zbyt dużo jedzenia, nie wyrzucaj go, ale poproś gości, aby zabrali je ze sobą. W ten sposób nie będziesz marnować żywności.

Zadbaj o wystrój

Najlepiej, gdy będzie współgrał z otoczeniem. Zastanów się, jakie kolory będą pasować do Twojego ogrodu i zaopatrz się w odpowiednie dodatki. Mogą to być tylko serwetki i obrus lub papierowe talerze i kubki, jeśli zdecydujesz się na rezygnację z tradycyjnej zastawy stołowej.

Skoro przyjęcie, to musisz wymyślić menu!

Dobre jedzenie to podstawa udanej imprezy. Na przyjęcie w ogrodzie świetnie nadaje się grill, zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej. Do tego podaj małe przekąski, które są nie tylko szybkie w przyrządzaniu, ale także efektywnie wyglądają na stole. Mogą to być np. warzywa pokrojone w słupki, które będą idealnie pasowały do dipów i hummusów, albo małe tartinki. Cały jadłospis urozmaicą lekkie sałatki, tarty i deska serów.

Coś dla orzeźwienia

Na żadnym przyjęciu nie może zabraknąć napojów. Jeśli zdecydujesz się na podanie alkoholu, podaj cydr, który jest lekkim trunkiem, idealnym na garden party. Postaw też na orzeźwienie i przygotuj dla gości lemoniadę. Możesz ją zrobić na bazie naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka i dodać do niej listek mięty, kilka plasterków cytryny i ogórka. Z pewnością będzie każdemu smakować.

Pamiętaj, że grunt to dobra organizacja. Nawet jeśli nie jesteś doświadczona w wyprawianiu przyjęć, nie martw się, z naszymi poradami, to prostsze niż myślisz!