Dieta na stawy-co jeść, by były zdrowe?

By 8 maja 2020KOBIETY

Kondycja naszych stawów zależy od tego co jemy. Żywność stanowi naturalny budulec stawów i kości. Czasami wystarczą drobne zmiany, by poprawić ich kondycję.

 

 

 

Odpowiednia dieta wspomaga walkę ze stanami zapalnymi i bólem stawów, dlatego wystarczy, że będziesz jadł to co służy stawom.  Z bólami i stanami zapalnymi stawów coraz częściej spotykają się nie tylko osoby starsze, ale i młode. Poza aktywnością fizyczną oraz minimalizowaniem ich obciążeń można zadbać o nie od wewnątrz.

Dieta dla Twoich stawów: Białko
Staraj się codziennie wypijać szklankę mleka, kefiru lub jogurtu naturalnego. Nabiał stanowi źródło pełnowartościowego białka, które pełni rolę budulca chrząstki stawowej.

Dieta dla Twoich stawów: Magnez
Wypijaj minimum dwa litry wody dziennie. Wybierają bogatą w minerały. Muszynianka dostarczy Ci magnez, który pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie Twoich stawów.

Dieta dla twoich stawów: Kwasy omega-3
Tłuste ryby morskie zapewnią Ci dawkę witaminy D3 oraz kwasów omega-3, niezbędnych do funkcjonowania układu kostno-stawowego.

Dieta dla Twoich stawów: Czego unikać?
Dbając o stawy powinno się wyeliminować z diety produkty dostarczające tłuszczów nasyconych tj. smalec, tłuste mięsa oraz cukrów prostych zawarty w produktach tj. słodzone napoje, słodycze, żywność wysoko przetworzona.