Czy warto pić wodę na czczo?

By 29 czerwca 2021KOBIETY

 

Woda w naszym organizmie jest niezwykle ważna. Nasze ciało w większości składa się z wody. Występuje we wszystkich tkankach i jest substancją życiodajną. Wiedząc jak ogromne ma znaczenie, należy zadbać o jej prawidłową ilość, zwłaszcza latem, gdy tak łatwo o odwodnienie.

Dlaczego picie wody na czczo jest korzystne?

Woda jest niezbędna do tego by nasz organizm prawidłowo funkcjonował. Jednak jakie dodatkowe korzyści niesie za sobą picie wody na czczo?

  • Usuwa toksyny. Woda wypijana na czczo to sposób na szybkie pozbycie się toksyn z organizmu. Dzięki temu również możemy zneutralizować szkodliwe działanie ciężkostrawnych potraw i zanieczyszczonego powietrza.
  • Poprawia trawienie. Picie szklanki wody na czczo poprawia metabolizm. To szczególnie dobra wiadomość dla osób, które przebywają na diecie. Woda na czczo poprawia trawienie i oczyszcza jelito grube.
  • Poprawia cerę i włosy. Wypijanie wody na czczo poprawia elastyczność i sprężystość skóry oraz odżywia włosy, zapobiegając ich łamaniu.
  • Dodaje energii. Szklanka wody z samego rana pobudza organizm do działania .

 

Jak zacząć pić wodę rano?

Picie wody z samego rana daje dużo korzyści i jest świetnym sposobem na zdrowe rozpoczęcie dnia. Do porannego nawodnienia poleca się Muszynianka – miej ją zawsze przy sobie! Nie tylko idealnie Cię nawodni, ale wzbogaci Twój organizm o niezbędne minerały tj. wapń, magnez i żelazo.