Co zabrać na siłownię?

By 23 sierpnia 2018KOBIETY

Wybierasz się na siłownię po raz pierwszy? Zapewne zastanawiasz się więc, co warto zapakować do torby, oto nasze krótkie zestawienie.

Zawartość naszej torby na siłownie może się nieco różnić w zależności od zajęć, na które się udajemy. Różnić może się więc też wielkość torby, warto jednak, by miała kilka kieszeni, dzięki czemu będziemy mogli pogrupować rzeczy.

Po pierwsze strój

Strój to podstawa, powinien być lekki, przewiewny oraz pozwalający na nieskrępowany ruch. Nie musimy od razu inwestować w bardzo zaawansowany sprzęt, choć oczywiście nikt nam tego nie zabroni. Kobiety powinny rozpatrzyć dodatkowo opcję stanika sportowego, który pozwoli na większy komfort podczas ćwiczeń. W przypadku spodni mogą być to dresy, legginsy lub krótkie spodenki, ważne, by było nam wygodnie. Zdecydowanie warto jednak zainwestować w buty przeznaczone specjalnie do treningu fitness, zmniejszy to ryzyko wystąpienia kontuzji lub urazu.

Woda mineralna

Odpowiednie nawodnienie podczas treningu jest niemniej ważne niż strój. Dlatego miejmy pod ręką zawsze butelkę wody, najlepiej wysokozmineralizowanej, jak Muszynianka, która pozwoli uzupełnić wypłukiwane wraz z potem mikroelementy. Możemy również zakupić bidon, do którego śmiało możemy wlewać wodę z cytryną i miodem, taka mieszanka pozwoli nam dłużej zachować energię podczas treningu.

Niezbędne dodatki

Podczas treningu pocimy się, dlatego obok butelki z wodą warto zabrać ze sobą ręcznik, do wycierania potu podczas ćwiczeń. Nie zapomnijmy też o drugim ręczniku, klapkach i kosmetykach, jeśli po treningu chcemy wziąć prysznic na siłowni. Po treningu nasz organizm będzie potrzebował dawki energii, dlatego zadbajmy o energetyczną przekąskę. Niech będzie to banan lub batonik musli. Jeśli mamy długie włosy nie zapomnijmy też o wsuwkach czy gumce do włosów. Przyda nam się również szczotka do włosów. Jeśli chcemy potrenować na rowerku albo bieżni warto uzbroić się w odtwarzacz mp3, który nie tylko zwiększy naszą motywację, ale i urozmaici trening. Możemy rozejrzeć się za odtwarzaczem specjalnie przeznaczonym dla sportowców, który łatwiej przymocować do ubrania.