Cellulit – jak z nim wygrać?

By 6 sierpnia 2019KOBIETY

Cellulit jest problemem większości kobiet. Zwłaszcza w lecie, kiedy wysokie temperatury i słońce sprzyjają odsłanianiu ciała i masz ochotę założyć mini spódniczkę lub pójść na plażę w bikini. Niestety nieestetyczna „pomarańczowa skórka” skutecznie może Cię do tego zniechęcić. Są jednak sposoby, aby się jej pozbyć lub przynajmniej zmniejszyć jej widoczność.

Czym jest cellulit i dlaczego powstaje?

Są to zmiany w wyglądzie skóry, powstałe w wyniku nierównomiernego rozmieszczenia tkanki podskórnej. Miejsca, w których najczęściej powstaje nielubiana „pomarańczowa skórka” to biodra, uda, brzuch i pośladki. Jej występowanie nie zależy od wieku kobiety, dlatego walka z cellulitem dotyczy tak samo nastolatek, jak i kobiet w okresie menopauzy.

Jakie są rodzaje cellulitu?

Możemy wyróżnić jego trzy rodzaje: wodny, tłuszczowy i cyrkulacyjny.

Pierwszy z nich – cellulit wodny – powstaje, gdy organizm zatrzymuje nadmierną ilość wody i ma to związek z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, spożywaniem zbyt dużej ilości produktów wysokoprzetworzonych, a także siedzącym trybem życia oraz nieprawidłowościami w krążeniu limfy i krwi. Borykają się z nim głównie osoby szczupłe, ponieważ za jego powstawanie nie odpowiada nadmiar tkanki tłuszczowej. Aby z nim walczyć, należy prowadzić aktywny tryb życia i wyeliminować z diety niezdrową żywność oraz nadmiar soli.

Drugi typ, czyli cellulit tłuszczowy, jest zmorą kobiet zmagających się z nadprogramowymi kilogramami. Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się go jest po prostu redukcja tkanki tłuszczowej. Pomocne będą też regularne peelingi i masaże.

Cellulit cyrkulacyjny jest natomiast połączeniem cellulitu wodnego i tłuszczowego. Zazwyczaj dotyka starszych kobiet, zarówno szczupłych, jak i otyłych. Aby go zredukować, najlepiej uprawiać sport i jeść zdrowe posiłki zawierające dużo warzyw.

Jeżeli masz problem z którymś z wyżej wymienionych problemów, pamiętaj że najlepszą bronią w walce z każdym z nich jest zdrowy tryb życia. Zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej sprzyja także nawadnianie. Nie tylko po treningu czy w porze obiadowej dobrze jest wypić szklankę wody. Mała butelka Muszynianki bez trudu zmieści się w torebce, dzięki czemu przez cały dzień będziesz miała szansę od razu ugasić pragnienie.