Ból głowy – jak sobie z nim radzić?

By 23 września 2019KOBIETY

Powracający ból głowy bywa niezwykle uciążliwy. Potrafi skutecznie zniechęcić do działania i rozproszyć myśli. Jeśli chcesz uniknąć zażywania środków przeciwbólowych, zapoznaj się z radami Akademii Zdrowia Muszynianki. Podpowiadamy, jakie naturalne środki będą skuteczne w zwalczaniu niekomfortowego uczucia.

Poznaj przyczynę

Przede wszystkim zastanów się, co może być przyczyną. Jeśli ból jest wyjątkowo silny i towarzyszą mu nudności oraz nadwrażliwość na dźwięk i światło, może to oznaczać, że cierpisz na migreny. Najlepiej udaj się do lekarza, aby przepisał Ci odpowiednie leki, które zażyjesz w razie ataku bólów migrenowych. Jeśli jednak jest on słabszy, ale pojawia się często, może to być przyczyna niezdrowego trybu życia. Przeanalizuj swoją codzienną dietę i spróbuj pozbyć się złych nawyków.

Zdrowie na co dzień

Palenie papierosów, zbyt duże ilości alkoholu, niezdrowa żywność, a także stres i brak aktywności fizycznej. To wszystko może powodować bóle głowy. Postaraj się każdego dnia wprowadzać nowe, zdrowe przyzwyczajenia i wyeliminować te, które szkodzą Twojemu zdrowiu. Spróbuj wykluczyć z jadłospisu żywność wysokoprzetworzoną i ograniczyć używki. Zadbaj też o dobre nawodnienie organizmu. Aby nie zapominać o regularnym uzupełnianiu płynów, miej zawsze pod ręką butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka.

Co jeszcze pomaga?

Kiedy rozboli Cię głowa, postaraj się dotlenić. Otwórz okno w pomieszczeniu lub wybierz się na krótki spacer. Oprócz tego, możesz zrobić sobie zimny okład na czoło i skronie, co powinno częściowo złagodzić objawy. Dodatkowo pomóc może masaż głowy i szyi, który zmniejszy napięcie w mięśniach.

Powyższe rady powinny wesprzeć Cię w walce z bólem głowy, jednak kiedy pojawiają się zbyt często warto zasięgnąć opinii lekarza.