Wakacyjne aktywności

By 25 lipca 2018DZIECKO

Tak jak niepostrzeżenie minął kolejny rok szkolny, tak szybko zleciał także miesiąc wakacji. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób wraz z naszym dzieckiem możemy spożytkować czas wolności, który mu pozostał.

Po okresie rannego wstawania i braku czasu, nasze dziecko pragnie najpewniej po pierwsze się wyspać i nadrobić zaległości w grach komputerowych. Oczywiście o ile wypoczynek jest niegroźny, o tyle z tym drugim nie powinno przesadzać, dlatego miejmy oko na naszą pociechę. W końcu, gdy za oknem piękne słońce i pogoda, po co siedzieć w domu?

– Zamiast siedzieć na kanapie wyciągnijmy całą rodzinę do parku i zagrajmy wspólnie w badmintona, ten sport może być świetną zabawą dla całej rodziny. A jeśli kochamy wspólne aktywności może warto wybrać się również na wycieczkę rowerową?

– Ciepły dzień nasze dziecko może spożytkować grając w piłkę wraz z kolegami.

– Obóz tematyczny to kolejna z możliwości, do wyboru mamy szeroką gamę różnych zajęć od jeździectwa, po taniec czy pływanie. Wakacje to też świetny moment, by nasze dziecko nie tylko kultywowało zainteresowania, które kocha, ale i nabyło nowych umiejętności.

– Jeśli nie mamy możliwości wyjechać wraz z dzieckiem możemy zdecydować się wysłać go na kolonię, inną możliwością są również półkolonie, czyli codzienne zajęcia dla dzieci, po których wracają one do domu. Możemy poszukać również ciekawych warsztatów w okolicy.

– Jeśli mamy nieco wolnego czasu a w domu małe dziecko, śmiało możemy wybrać się z nim do parku, gdzie wspólnie będziemy w piaskownicy stawiać babki z piasku.

– Jeśli mamy kilka dni wolnego warto odwiedzić rodzinę lub znajomych, jeśli mieszkamy w mieście sporą odmianą będzie zapewne wycieczka na wieś.

Pamiętaj, że dziecko powinno również w czasie wakacji odpocząć, dlatego nie planujmy każdego dnia co do minuty, jeśli czasami zostanie w domu będzie miało okazję nadrobić książkowe zaległości lub obejrzeć film w telewizji. Nie zapomnij również o odpowiednim nawodnieniu, które jest szczególnie istotne zwłaszcza latem. Muszynianka poleca się na upały.