Święta z dziećmi

By 19 grudnia 2018DZIECKO

Święta coraz bliżej, to czas który kojarzy nam się z wytężoną pracą, dlatego warto włączyć do wspólnych przygotowań nasze dziecko.

Kalendarz adwentowy to przyjemność, która osłodzi naszemu maluchowi oczekiwanie na ten szczególny czas. Przed Świętami warto wraz z dzieckiem zaangażować się w tworzenie paczki dla potrzebujących, dzięki temu uczymy nasze dziecko, że niektórzy mają ciężej. Możemy na przykład oddać zabawki, którymi już się nie bawi ucząc go dzielenia się.

Kolejną formą aktywności jest wspólne wykonywanie ozdób świątecznych. Z całą pewnością wprowadzą one do domu niespotykany nastrój. Dzięki, któremu będzie nam miło. Zróbcie razem ręczne ozdoby, łańcuch z bibułek, ulepcie bałwanki i aniołki z masy solnej. Aktywność ta zapewni wam mnóstwo zabawy, a i wspomoże rozwój malucha czy jego wyobraźnię. Możemy też wspólnie z maluchem śpiewać kolędy podczas wykonywania czynności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaangażować do wspólnych śpiewów także instrumenty w postaci dzwoneczków czy bębenków.

Zaproś malucha do kuchni, niech uczestniczy w przygotowaniach, na przykład przesiewając mąkę na pierogi albo ubijając jajka. Wspólne gotowanie da wiele satysfakcji z efektów. Zrób dziecku kącik małego kucharza, gdy lepisz pierogi daj mu odrobinę ciasta, dziecko może też otrzymać plastikowy nożyk albo powierzyć mu mieszanie sałatki. Wspólnie możemy także posprzątać i ubrać choinkę. Odpowiednio wcześnie warto poinformować dziecko co go czeka w tym czasie i wykonać listę zadań, możemy też zrobić plan.Na przykład ty myjesz okna, smyk ściera kurze, albo układa książki na półce.