Picie wody poprawia koncentrację

By 16 września 2020DZIECKO

Rozpoczął się rok szkolny, a co za tym idzie nowe wyzwania przed wszystkimi uczniami! W tym okresie warto wspomóc pracę mózgu i zadbać o prawidłowe nawodnienie. W końcu mózg  składa się w ponad 80 proc. z wody.

Jak wspomagać pamięć i koncentrację?

Mózg to organ niezbędny do zapamiętywania, myślenia i koncentracji, dlatego potrzebuje składników, które wspomogą jego pracę.

Na poprawę pamięci najlepszy jest magnez, który wspomaga koncentrację, łagodzi napięcie i stres. Odpowiada za właściwy sposób przewodzenia impulsów elektromagnetycznych, uczestniczy w procesie budowy kory mózgowej oraz tworzenia neuronów w życiu płodowym dziecka. Magnez reguluje proces przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy poszczególnymi neuronami. Muszynianka zawiera 128.3 mg tego pierwiastka w litrze wody.

Doskonale znane jest działanie wapnia na zdrowe kości i zęby, mniej natomiast wiadomo na temat jego wpływu na działanie komórek nerwowych, zwłaszcza w kontekście uczenia się i zapamiętywania. Jednak jedno jest pewne, wapń reguluje układ nerwowy, poprawiając przekazywanie impulsów nerwowych. Odpowiednie stężenie tego pierwiastka to sprawne mięśnie, zdrowy sen, odprężone nerwy, pozytywny nastrój. Muszynianka zawiera 208.0 mg wapnia w litrze wody.

Cynk chroni  układ nerwowy przed wpływem wolnych rodników, odgrywa niezwykle ważną rolę w pracy naszego mózgu, dlatego warto zwrócić uwagę na jego podaż w codziennej diecie.

Potas uczestniczy w przenoszeniu impulsów nerwowych, mając wpływ na powstanie potencjałów czynnościowych i spoczynkowych w neuronach. Dodatkowo bierze udział w usuwaniu dwutlenku węgla przez krwinki czerwone, wpływając na dotlenienie mózgu. Muszynianka zawiera 6.4 mg tego pierwiastka w litrze wody.

 

Jak skutecznie poprawić koncentrację?

Oprócz odpowiedniego nawodnienia wysokomineralizowaną wodą należy zadbać o zdrową i zbilansowaną  dietę, a także prowadzić aktywny tryb życia.