Odwodnienie – rodzaje, przyczyny

By 21 czerwca 2021DZIECKO, MŁODZIEŻ

Nadeszły ciepłe dni, a w taką pogodę coraz łatwiej o odwodnienie organizmu. Jednak nie tylko w upalne dni może dojść do odwodnienia. Dzieje się tak również podczas choroby, rozwolnienia lub wymiotów, jednak przyczyn takiego stanu może być o wiele więcej.

 

Odwodnienie dzielimy na lekkie, umiarkowane oraz ostre. Odwodnienie to nie tylko utrata wody z organizmu, ale także wypłukanie elektrolitów, dlatego gdy dochodzi do takiej sytuacji jak najszybciej należeli uzupełnić płyny. Muszynianka idealnie nawodni i uzupełni organizm w niezbędne minerały.

 

Podczas dużych upałów dorosły człowiek może stracić nawet 10 litrów wody, dlatego w lecie należy dostarczać organizmowi więcej płynów niż zwykle. W trakcie upałów na odwodnienie szczególnie narażone są osoby starsze, małe dzieci oraz osoby, które przyjmują leki moczopędne.

Do głównych objawów odwodnienia należy: mniejsza częstotliwość oddawania moczu, nadmierne pragnienie oraz suchość w jamie ustnej. Jeżeli w odpowiednim momencie nie uzupełnimy płynów mogą pojawić się inne, niebezpieczne objawy jak; przyspieszona praca serca, zmniejszenie napięcia gałek ocznych, zmniejszenie elastyczności skóry, zmniejszona potliwość, drgawki, a nawet omdlenia.

 

W trakcie lata pamiętajmy by zawsze mieć przy sobie butelkę wody mineralnej. Muszynianka poleca się do codziennego nawodnienia. Zabierz ją ze sobą na spacer, w góry czy nad wodę!