Odpowiedni plan sukcesem produktywnie spędzonego dnia!

By 25 marca 2020DZIECKO

 Wydawać by się mogło, że praca zdalna i spędzanie czasu z dziećmi podczas trwającej kwarantanny nie jest niczym trudnym, wielu z nas marzy w końcu o pracy w takim trybie, by móc spędzić go pracować z dowolnego miejsca na świecie. Ale czy to faktycznie jest takie proste jak się wydaje? Zachowanie odpowiedniego rytmu i stworzenie planu działania wydaje się kluczowe podczas zaistniałej sytuacji

 

Halo, pomocy!

Nieważne, czy jesteś rodzicem, który właśnie przeszedł na home office, czy ze względu na sytuacje w kraju, Twoja praca została wstrzymana, jedno jest pewne -stworzenie planu dnia jest konieczne, by móc żyć w zgodzie ze sobą i domownikami. Jeżeli Twoimi współlokatorami są Twoi najbliżsi, dobrze jest byście wspólnie stworzyli plan działania, który będzie korzystny dla wszystkich. Kompromisy i wyrozumiałość powinny towarzyszyć Ci w tym okresie, jak nigdy przedtem.

Wspólne posiłki i zdrowa dieta

Mijają kolejne dni od zamknięcia szkół, uniwersytetów, placówek oświaty, a także miejsc pracy. To trudna sytuacja dla każdego z nas, czas w którym nasze życie ulega modyfikacji. Pamiętajmy, że rodzina to mała grupa społeczna i wszelkie zmiany powinno zaczynać się od niej. Nie da się funkcjonować dobrze w społeczeństwie, nie potrafiąc stworzyć harmonijnego życia w tej najmniejszej i najważniejszej jej części. Aby odnieść sukces w wprowadzanych zmianach wspólnie stwórzcie listę zadań i obowiązków, zaplanujcie czas na sprzątanie, wspólny posiłek i zabawę. Harmonogram powieście w widocznym miejscu, tak by każdy mógł mieć do niego dostęp i w razie niepowodzeń i łamania zasad, bardzo szybko sobie o nich przypomnieć.

Jak stworzyć plan, który zadziała?

Szczegółową listę zadań twórz dzień przed, najlepiej o regularnej porze np. po posiłku. Pamiętaj, że dzieciom potrzebne jest wyznaczanie granic i wyciąganie konsekwencji z ich nie przestrzegania. Check lista będzie świetnym rozwiązaniem i da nam jasną odpowiedź, czy zadanie zostało wykonane.

Obowiązki obowiązkami, ale czas wolny też jest ważny!

Przez najbliższy okres czasu dzieci oraz młodzież szkolna będzie odbywała lekcje w systemie zdalnym. To czas w dużej mierze spędzony przy komputerze. Kontroluj i sprawdzaj, czy Twoja pociecha faktycznie ten czas przeznacza na odrabianie lekcji.

Wspólne posiłki i zdrowa dieta

Czas kwarantanny wiąże się z małą ilością ruchu, która nie wpływa dobrze na nasze zdrowie. Zadbaj by w tym okresie wyjątkowo skupić się na regularnym spożywaniu posiłków i piciu dużej ilości wody. Muszynianka dostarczy Ci niezbędnych składników mineralnych, które wzmocnią Twoją odporność.

Obowiązki obowiązkami, ale czas wolny też jest ważny!

Bardzo istotne jest, by dzieci również miały chwile na przyjemności. Wspólne oglądanie bajek, granie w szachy, czy w planszówki będą idealnym rozwiązaniem .