Nosidła dla dzieci – praktyczna alternatywa dla wózka

By 15 września 2019DZIECKO

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają nosidła dla dzieci. Jeśli jesteście aktywnymi rodzicami, jest to praktyczne rozwiązanie. Przeczytajcie o zaletach alternatywy dla wózka, a być może ułatwi Wam to wspólne wyjścia.

Nosidło zamiast wózka?

Wózek niestety nie sprawdza się w każdych warunkach. Jeśli macie ochotę na wypad na wieś i spacery polnymi drogami, może Wam utrudniać poruszanie się po nierównym terenie. Podobnie w mieście, gdy zechcecie zwiedzać stare dzielnice wyłożone nierównym brukiem oraz wejść do zabytkowych budowli, wtedy także wózek nie sprawdzi się najlepiej. W przeciwieństwie do niego, nosidło nie utrudni Wam przemieszczania się po ciasnych uliczkach, w komunikacji miejskiej, czy na wycieczce w górach.

Pamiętajcie, że noszone dziecko także może odczuwać zmęczenie, dlatego zabierzcie ze sobą przekąski i butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka, która ugasi pragnienie.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przed zakupem należy wiedzieć, jakie cechy posiada odpowiednio dobrane nosidło. Przede wszystkim powinno mieć szeroki panel, który daje dziecku podparcie. Dzięki temu nie zaszkodzi jego stawom biodrowym, które są szczególnie narażone na dysplazję. Poza tym, panel powinien być wystarczająco miękki. W końcu noszenie ma być przyjemnością! Jeśli da odpowiednie oparcie maluchowi, zapewni mu stabilizację i wygodę. Co najważniejsze, nosidła nadają się dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać, dlatego dla młodszych pociech zarezerwowane są chusty. Nosidła z pewnością są praktycznym zastępstwem dla wózka. Dodatkowym atutem jest bliski kontakt rodzica z pociechą, który zapewni Waszemu dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Zapytaj specjalisty

Na rynku jest bardzo duży wybór nosideł, dlatego może Wam być trudno zdecydować. Najlepiej spytajcie o radę fizjoterapeutę, który sprawdzi, czy nie widzi żadnych przeciwwskazań. Pamiętajcie też, że zawsze należy nosić malucha twarzą do siebie. Nawet, jeśli zobaczycie ludzi, którzy robią to odwrotnie, nigdy nie powielajcie ich błędów!

Przede wszystkim nosidło powinno być dobrane do indywidualnych potrzeb każdej rodziny. Spróbujcie znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiadać Waszemu trybowi życia, a wtedy będziecie mieć pewność, że naprawdę na tym skorzystacie.