Muzyka dla dzieci

By 2 grudnia 2020DZIECKO

Muzyka dla dzieci, zwłaszcza ta klasyczna i relaksująca pozytywnie wpływa na samopoczucie naszego malucha. Tuż po urodzeniu, w wieku przedszkolnym, jako nastolatkowie, a nawet w łonie matki. Sami przeczytajcie o zaletach włączania dziecku spokojnej muzyki.

Muzyka może pełnić wiele funkcji. Poprawia nastrój, działa relaksująco i uspokajająco, dodaje energii. Może rozśmieszać, edukować oraz bawić. Jaką muzykę najlepiej włączać swojemu dziecku?

Gdy nasz maluch jest pobudzony warto włączyć mu relaksujące utwory, dzięki którym wyciszy się i spokojnie zaśnie. Taka muzyczna terapia zadziała nawet na największego urwisa.

Dźwiękowa kuracja staje się coraz bardziej popularna nawet w przedszkolach i żłobkach, gdzie chętnie wykorzystywana jest przez opiekunów do uspokojenia maluchów.

Dzieciom możemy również włączać piosenki edukacyjne, dzięki którym  będą mogły ćwiczyć pamięć i koncentracją.

Jaki rodzaj muzyki wybrać?

Muzyka relaksująca zawiera bardzo dużo różnych dźwięków i odgłosów. Możemy wybrać utwory zawierające dźwięk fortepianu lub skrzypiec, albo natury, zwłaszcza, gdy organizm potrzebuje odpoczynku. Natomiast jeżeli zależy nam, by pobudzić się do działania powinniśmy wybrać bardziej zdecydowane rytmy takie jak odgłos bębnów.

Zdrowy i szczęśliwy maluch

Pamiętajmy, że na zdrowy rozwój naszego dziecka  składa się wiele czynników w tym zdrowa dieta i odpowiednie nawodnienie. Dlatego warto stosować dietę bogatą w owoce i warzywa i mieć w pobliży butelkę Muszynianki.