Masz małe dziecko? Sprawdź jak uchronić je przed wirusami!

By 2 kwietnia 2020DZIECKO

Wszelkiego rodzaju infekcje, a także problemy trawienne, to najczęstsze przyczyny zachorowań u małych dzieci. Swoją pociechę możesz przed nimi uchronić na wiele sposobów, szczepienia, odpowiednia dieta i ubiór to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu.  W myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć postaraj się zrobić wszystko, by nie dopuścić do niepotrzebnej infekcji.

 

Jak uchronić malucha przed wirusami?

Dbaj o odporność dziecka przez cały rok. Odpowiednia dieta bogata w wartości odżywcze i naturalne składniki, duża ilość warzyw i owoców. Pilnuj, by w menu nie zabrakło posiłków z prebiotykami. Regularne nawadnianie organizmu wysoko mineralizowaną wodą. Muszynianka dostarczy wszystkich niezbędnych składników Twojemu dziecku. Dużo ruchu na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku i pogody. Aktywnie spędzony czas z dzieckiem nie tylko wpłynie za zdrowie, ale także na Wasze relacje. Wspólna jazda na rowerze, długie spacery, czy zabawy przed domem dostarczy pozytywnych emocji każdemu z Was.

Nie wysyłaj dziecka do przedszkola, nawet jeśli to tylko niegroźny katar

Należy być czujnym i nie wysyłać dziecka do przedszkola, czy żłobka nawet początkowym stadium choroby. Dziecko w domu będzie lepiej i szybciej regenerowało swój organizmu i nie będzie stanowiło zagrożenia dla innych.

Unikaj gwałtownych zmian temperatury

Pilnuj, by Twoja pociecha nie popijała gorącego posiłku zimnym gazowanym napojem, by nie jadła lodów zaraz po wypiciu ciepłej herbaty. Zadbaj, by przed wejściem do basenu, czy morza wzięła prysznic w letniej wodzie. Unikaj włączania silnego nawiewu klimatyzacji w samochodzie w gorące dni. Gwałtowne zmiany temperatur mogą doprowadzić do poważnych chorób i infekcji.

Zmieniaj klimat

Czasami, by uchronić dziecko przed wirusami wystarczy zmiana klimatu. Pobyt w górach, czy nad morzem to sposób na leczenie klimatyczne, a także przyjemnie spędzony czas. Jeżeli Twoje dziecko przejawia poważne objawy i domowe sposoby, nie wystarczają, by powróciło do zdrowia koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

Nawadniaj!

Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu swojego dziecka, Muszynianka będzie najlepszym rozwiązaniem dla każdego malucha.