Kinderbal – jak go zorganizować?

By 14 października 2019DZIECKO

Zbliżają się urodziny Twojego dziecka? Stoisz przed wyzwaniem organizacji kinderbalu? Kilka prostych rad od Akademii Zdrowia Muszynianki pomoże Ci zaplanować proces realizacji tego zadania oraz zapanować nad rozbawionymi kilkulatkami podczas tego wydarzenia.

Dobry plan to podstawa

Przede wszystkim należy zacząć od wyboru miejsca przyjęcia. Jeżeli zdecydujesz się na wyprawienie urodzin w restauracji, wybierz taką, która posiada ofertę odpowiednią dla dzieci. Najlepiej, jeśli lokal jest wyposażony w salę zabaw, ponieważ mali goście z pewnością będą chcieli aktywnie spędzić czas, zamiast ciągle siedzieć przy stole. Rodzice maluchów również powinni znaleźć swoją przestrzeń, w której będą czekać na pociechy. Z tego powodu najlepiej, jeśli wybierzesz miejsce, gdzie będą mogli na osobności wspólnie wypić kawę i porozmawiać.

Jeśli jednak decydujesz się na przyjęcie w swoim domu, masz o wiele więcej pracy. Dlatego zastanów się, jak udekorować stół, co powinno znaleźć się w menu i jakie atrakcje zapewnić dzieciakom. Ciekawym pomysłem są imprezy tematyczne. Motyw przewodni może nawiązywać do ulubionego sportu lub bajki solenizanta. Takie rozwiązanie z pewnością zachwyci nie tylko małych gości, ale też ich rodziców.

Smacznie, ale zdrowo

 

Planując menu na przyjęcie urodzinowe dla dziecka, nie zapominaj, że dzięki temu możesz nauczyć maluchy, jakie przekąski są zdrowe. Najlepiej, jeśli stół zdominują warzywa i owoce, a ewentualne słodycze nie będą w ogóle zawierały cukru lub tylko jego znikomą ilość. Ważne, aby wszystko zostało podane w atrakcyjnej, kolorowej formie i zachęciło małych gości do jedzenia w przerwach od zabawy. Koreczki z owoców w połączeniu z gorzką czekoladą lub wrapy z warzywami z dodatkiem sosów na pewno zainteresują każdą pociechę.

Nie zapomnij też o napojach. Domowe lemoniady z pewnością zdadzą egzamin na kinderbalu, ale warto także postawić na stole kilka małych butelek naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Zwłaszcza ta w szklanej butelce będzie świetnie prezentować się wśród zastawy i dekoracji.

Impreza urodzinowa z pewnością będzie udana, jeśli zachowasz stoicki spokój. Zapanowanie nad gromadką kilkulatków to niełatwe zadanie, ale Akademia Zdrowia Muszynianki trzyma kciuki za Twój sukces!